- Reklama -
Banner

Więcej ludzi używa marihuany, ale mniej się od niej uzależnia

Spis treści

Nadużycia u uzależnienia od marihuany są coraz rzadsze, nawet, kiedy stany wprowadzają coraz bardziej liberalne ustawy związane z jej używaniem zarówno do celów medycznych, jak i rekreacyjnych.

W 2014 roku 1,8% Amerykanów w wieku 12 lat i więcej spełniała kryteria związane z nadużywaniem marihuany lub je uzależnieniem. W 2002 roku było to 1,8%, jak podaje raport opublikowany w Substance Abuse And Mental Health Services Administration i Centers for Disease Control and Prevention.imrs.php

Spadek nadużyć i uzależnień od marihuany jest największy wśród nastolatków (37%) i modych dorosłych (18%). Zmiana nadużyć związanych z marihuaną nie była statystycznie znacząca wśród dorosłych w wieku 26 lat i starszych.

Dane pochodzą z raportu przeprowadzonego przez National Survey od Drug Use and Health na grupie ponad 900.000 obywateli Stanów Zjedoczonych.

Respondenci byli uznani za uzależnionych od marihuany, jeśli zgłosili “problemy zdrowotne i emocjonalne związane z jej użyciem, nieudane próby zmniejszenia jej użycia, zwiększoną tolerancję, objawy odstawienia, zmniejszenie innych aktywności na rzecz marihuany, spędzanie dużej ilości czasu na czynnościach związanych z marihuaną, stosowanie jej w dużych ilościach przez dłuższy czas niż zamierzali.” – podaje CDC.

Podobnie, respondenci byli uważani jako nadużywający marihuany jeśli zgłosili “problemy w pracy, domu i szkole, problemy z rodziną lub przyjaciółmi, lub problemy z prawem związane z jej używaniem.”

Wyniki badań pokazują, że nadużywanie marihuany wśród użytkowników marihuany jest dosyć rzadkie. Tylko 11,9% jej użytkowników zakwalifikowało się do tej kategorii. Liczba ta spadła o prawie 5% od roku 2002, kiedy 16,7% jej użytkowników była od niej uzależniona. W 2014 roku ich liczba spadła do 11,9%.

imrs.php-2

Uzależnienie od marihuany i nadużycia z nią związane są coraz mniej powszechne, nawet kiedy coraz więcej ludzi jej używa. W ubiegłym miesiącu liczba Amerykanów, która jej użyła zwiększyła do 8,4%, w porównaniu do 6,2% w 2002 roku. W tym samym okresie spadła liczba uzależnień od marihuany i nadużyć z nią związanych.

Raport również pokazuje zmieniającą się opinię na temat marihuany. W 2002 roku 38,3% Amerykanów w wieku powyżej 12 roku życia stwierdziło, że jest to “wysokie ryzyko szkodliwości. Do 2014 roku, liczba ta spadła do 26,5%. Liczba Amerykanów, która twierdzi, że używanie marihuany “nie wiąże się z ryzykiem” wzrosła prawie dwukrotnie, z 10% w 2002 roku do 19,9% w 2014 roku.

Odkrycia te są szczególnie ważne, ponieważ w listopadzie tego roku pięć kolejnych stanów zadecyduje, czy zalegalizować marihuanę do celów rekreacyjnych.

Zobacz też:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79 

Mogą Cię zainteresować