Strona głównaAktualnościŚwiatW wieku 42 lat zmarł Franco Loja - legenda Strain Hunters

W wieku 42 lat zmarł Franco Loja – legenda Strain Hunters

2 stycznia 2017 roku zmarł Franco Loja znany ze “Strain Hunters”. Był wspólnikiem Arjan Roskam w Green House Seeds Co. w Amsterdamie i głównym hodowcą firmy, która jest jedną z najbardziej cenionych firm z nasionami marihuany na świecie.

Franco przemierzał świat w poszukiwaniu odmian konopi. Ich kanał Strain Hunters na YouTube ma ponad 60000 subskrybentów. Franco pisał artykuły dla wielu poczytnych magazynów o tematyce marihuany. Był prawdziwą gwiazdą i liderem w dziedzinie rozwoju i hodowli szczepów. Jego profil na Instagramie obserwuje prawie 100 000 fanów.

W 2007 roku Franco zakochał się w Afryce i jej mieszkańcach. Jego miłość do roślin i ludzi, którzy pracowali z nim przyniosła mu ogromny szacunek.

Po ponad 150 lotach w 2016 roku zdecydował się na podróż do Konga, mimo niezwykle niebezpiecznej sytuacji politycznej. Jego celem była pomoc w tworzeniu odmiany pomocnej w leczeniu malarii.

W swojej ostatniej podróży do Afryki nabawił się malarii mózgowej i odszedł spokojnie po krótkiej, lecz ciężkiej chorobie. Chciał pomóc ludziom w leczeniu malarii, a sam na nią zachorował i zmarł.

Na stronie Strain Hunter i Green House Seeds Co. można przeczytać:

“Franco jest ikoną i pomógł zmienić życie wielu osób. Będziemy go głęboko pamiętać jako brata, ojca, syna, przyjaciela i jeszcze więcej.

“Marihuana jest moją pasją, moim chlebem, moim domem. Czuję, że moim obowiązkiem jest, aby ta niezwykła roślina została zachowana. Jestem palaczem, breederem, hodowcą i łowcą odmian.” – Franco Loja, Strain Hunter – 20 maja 1974 – 2 stycznia 2017.

Poniżej możecie obejrzeć jedno z najbardziej popularnych nagrań od Strain Hunters.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289  Od: VapeFully
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649  Od: VapeFully
 • PAX 3 Vaporizer

  899  Od: VapeFully
 • Olej CBD FORTE 1000 mg

  79  Od: KombinatKonopny
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289  Od: VapeFully

Mogą Cię zainteresować