- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

W 2018r. badania nad szkodliwością marihuany otrzymały 20 razy więcej funduszy niż badania dotyczące leczenia konopiami

Wszyscy jesteśmy ciekawi, ile pieniędzy przeznacza się na badania nad konopiami indyjskimi. Dla większości oczywistym wyborem jest przydział środków na badania konopi indyjskich pod kątem ich potencjalnych korzyści terapeutycznych. Biorąc pod uwagę poważne skutki uboczne wielu farmaceutyków, które mogłyby zostać zastąpione medyczną marihuaną – a konkretnie opioidami – większość funduszy na badania nad konopiami indyjskimi powinna być przeznaczona na zbadanie terapeuytcznych zastosowań konopi. Tak jednak nie jest.

Finansowanie badań nad szkodliwością i leczeniem marihuaną
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Magazyn Science donosi, że w latach 2000-2018 projekty finansowania badań nad konopiami indyjskimi w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Wielkiej Brytanii – o łącznej wartości około 1,56 miliarda dolarów – przeznaczają mniej więcej połowę tych funduszy na zrozumienie potencjalnych szkód związanych z tą rośliną.

Jim Hudson, konsultant organizacji rządowych i organizacji charytatywnych zajmujących się badaniami medycznymi, przeprowadził pierwszą analizę ilościową, aby dowiedzieć się, które badania nad konopiami są najlepiej finansowane. Hudson sklasyfikował 3269 dotacji od 50 sponsorów, aby odkryć, na czym koncentrują się badania nad konopiami indyjskimi, publikując wyniki na swojej stronie internetowej, aby wyjaśnić, jak działa finansowanie badań.

W 2018 roku badania nad potencjalnymi szkodliwościami marihuany otrzymały ponad 20 razy więcej funduszy niż badania nad leczniczym zastosowaniem konopi

finansowanie badan nad konopiami

„Większość pieniędzy jest przeznaczana na badanie możliwości nadużywania i zaburzeń związanych z używaniem konopi indyjskich w przeciwieństwie do badań nad właściwościami medycznymi – to coś mówi.” – stwierdził Jim Hudson.

Dane te potwierdzają, dokąd naprawdę idą dotacje na badania nad konopiami indyjskimi – w kierunku badań skupiających się na szkodach związanych z używaniem konopi zamiast odkrywania korzyści terapeutycznych. Chociaż większość z nas wolałaby, aby naukowcy badali możliwe medyczne zastosowania konopi, to ogólny stan finansowania badań nad konopiami indyjskimi od kilku lat stale rośnie.

- Reklama - Cannabis Light logo

Science podaje, że ​​w Stanach Zjednoczonych w 2000r. wydano 30,2 mln USD w 2000 r. na badania nad konopiami, podczas gdy w 2018r. było to już 143 mln USD. Chociaż fundusze przeznaczone na badanie metod leczenia konopiami wzrosły, to część funduszy przeznaczonych na badanie szkodliwości konopi rośnie szybciej.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -