- Reklama -
Banner

Używanie marihuany w ciąży jest bezpieczne i nie szkodzi dziecku

Nowe badania opublikowane w czasopiśmie Obstetrics & Gynecology wykazały, że używanie marihuany przez mamę w ciąży, jest całkowicie bezpieczne dla rozwijającego się płodu.

Według autorów badań, spożywanie marihuany w czasie ciąży nie wpływa niekorzystnie na prawdopodobieństwo przedwczesnego porodu lub urodzenia dziecka z niską wagą ciała. Nie było również zwiększonego ryzyka poronienia lub urodzenia dziecka mniejszego, niż normalnie dla jego wieku ciążowego.

Naukowcy przeanalizowali dane z 31 badań kobiet w ciąży. Było ich ponad 130 000, z czego około 8000 z nich spożywało marihuanę podczas ciąży.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Używanie marihuany przez matkę w ciąży nie jest niezależnym czynnikiem ryzyka dla noworodków i nie powoduje niepożądanych efektów, biorąc pod uwagę czynniki zakłócające.”

“Tak więc, związek między używaniem marihuany przez matkę w ciąży i powikłań z nim związanych, pojawia się przy jednoczesnym stosowaniu tytoniu i innych czynnikach zakłócających.”

Jest to największe badanie tego rodzaju od badań opublikowanych przed rokiem w czasopiśmie Pediatrics. To badanie wykazało, że dzieci których matki w ciąży używały marihuany są znacznie mniej narażone na śmierć w dwóch pierwszych latach ich życia.

Pełne wyniki badań można znaleźć klikając tutaj.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować