- Reklama -
Banner

Konopie indyjskie znacząco zmniejszają częstość występowania migreny

Zażywanie konopi indyjskich znacznie zmniejsza częstość występowania migren, jak wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Pharmacotherapy. Badanie jest pierwszym badaniem klinicznym, które miało wykazać wpływ używania konopi indyjskich na migrenę, zostało opublikowane przez National Institute of Health.

“Badania kliniczne, które wykazują działanie marihuany u pacjentów z migreną, nie są obecnie dostępne. Jednakże, potencjalny wpływ kannabinoidów na serotoninę w obrębie ośrodkowego układu nerwowego wskazuje, że konopie mogą być leczniczą alternatywą.”

Mając to na uwadze, “celem tego badania było określenie wpływu marihuany na miesięczną częstotliwość występowania migreny.”

Naukowcy przebadali 121 dorosłych osób, cierpiących na migreny i stwierdzili, że “Częstotliwość migrenowego bólu głowy zmniejszyła się z 10,4 do 4,6 miesięcznie, po użyciu marihuany. Większość pacjentów stosowała więcej niż jedną formę marihuany i używała jej codziennie w celu zapobiegania migren.”

Pozytywne efekty zaobserwowano wśród 48 pacjentów (39,7%), z czego najczęstszym skutkiem, który występował po profilaktycznym używaniu konopi indyjskich była zmniejszona częstotliwość migrenowego bólu głowy (24 pacjentów [19,8%] oraz przerwanie migrenowego bólu głowy (14 pacjentów [11,6%]). Inhalacja dymu z marihuany była powszechnie stosowana w doraźnym leczeniu migreny i powodowała przerwanie migrenowego bólu głowy.”

Naukowcy podsumowali, że “Częstość występowania migreny zmniejszyła się, stosując medyczną marihuanę.”

Pełne wyniki badań można znaleźć klikając tutaj.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 

Mogą Cię zainteresować