- Reklama -
Banner

Konopie indyjskie znacząco zmniejszają częstość występowania migreny

Zażywanie konopi indyjskich znacznie zmniejsza częstość występowania migren, jak wynika z badań opublikowanych w czasopiśmie Pharmacotherapy. Badanie jest pierwszym badaniem klinicznym, które miało wykazać wpływ używania konopi indyjskich na migrenę, zostało opublikowane przez National Institute of Health.

“Badania kliniczne, które wykazują działanie marihuany u pacjentów z migreną, nie są obecnie dostępne. Jednakże, potencjalny wpływ kannabinoidów na serotoninę w obrębie ośrodkowego układu nerwowego wskazuje, że konopie mogą być leczniczą alternatywą.”

Mając to na uwadze, “celem tego badania było określenie wpływu marihuany na miesięczną częstotliwość występowania migreny.”

Naukowcy przebadali 121 dorosłych osób, cierpiących na migreny i stwierdzili, że “Częstotliwość migrenowego bólu głowy zmniejszyła się z 10,4 do 4,6 miesięcznie, po użyciu marihuany. Większość pacjentów stosowała więcej niż jedną formę marihuany i używała jej codziennie w celu zapobiegania migren.”

Pozytywne efekty zaobserwowano wśród 48 pacjentów (39,7%), z czego najczęstszym skutkiem, który występował po profilaktycznym używaniu konopi indyjskich była zmniejszona częstotliwość migrenowego bólu głowy (24 pacjentów [19,8%] oraz przerwanie migrenowego bólu głowy (14 pacjentów [11,6%]). Inhalacja dymu z marihuany była powszechnie stosowana w doraźnym leczeniu migreny i powodowała przerwanie migrenowego bólu głowy.”

Naukowcy podsumowali, że “Częstość występowania migreny zmniejszyła się, stosując medyczną marihuanę.”

Pełne wyniki badań można znaleźć klikając tutaj.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować