- Reklama -
Banner

Policjanci otrzymają urządzenie do mierzenia stężenia THC w organizmie

Naukowcy ze Stanford University opracowali nowe urządzenie – “potalyzer”, które może wykryć, czy poziom stężenia THC w organizmie jest zbyt wysoki, żeby dana osoba mogła prowadzić samochód.

Urządzenie używa zaawansowanych bio-czujników do wykrywania cząsteczek THC w ślinie. Policjanci będą mogli zebrać próbkę śliny i przeczytać wyniki na smartfonie lub laptopie w zaledwie trzy minuty.

Przy użyciu nanotechnologii magnetycznej, opracowanej do wykrywania nowotworów, urządzenie wykrywa stężenie THC w zakresie od 0 do 50 nanogranów na mililitr śliny.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Co prawda jest to innowacyjne urządzenie, jednak jak stwierdzają naukowcy, nadal nie ma zgody odnośnie maksymalnego stężenia THC w organizmie. Wcześniejsze badania sugerowały, że są to wartości pomiędzy 2 a 25 ng/ml.

Zastępca dyrektora organizacji NORML, Paul Armentano wyraził jednak sceptycyzm odnośnie samego urządzenia.

“Nie ma zgody co do tego, jaki poziom THC jest skorelowany z zaburzeniami behawioralnymi.”

W stanie Kolorado maksymalne stężenie THC we krwi kierowcy to pięć nanogramów, jednak żadne inne stany, które już zalegalizowały marihuanę, nie mają żadnych ustalonych limitów. (Nanogram to jedna miliardowa grama)

“Zazwyczaj, jeśli masz pięć nanogramów THC i jesteś regularnym palaczem, to prawdopodobnie nie będzie widać żadnych efektów behawioralnych,” powiedział psycholog Carl Hart z Columbia University.

“Mając na uwadze, że u osoby, która nigdy nie paliła marihuany, pięć nanogramów będzie wyraźnie widoczne w zachowaniu.”

Ponadto, kwestia zaburzeń związanych z prowadzeniem pojazdu pod wpływem marihuany jest powszechnie źle rozumiana. Niedawne badania przeprowadzone przez National Highway Traffic Safety Administration (NHTSA) wykazały, że osoby pod wpływem marihuany znacznie bezpieczniej prowadzą pojazdy, niż osoby pod wpływem alkoholu.

“Po uwzględnieniu wieku, płci, rasy i używania alkoholu, kierowcy, wśród których wykryto stosowanie marihuany nie byli bardziej narażeni na spowodowanie wypadku drogowego, niże osoby, które nie używały żadnych narkotyków lub alkoholu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować