Drastyczny spadek śmiertelności u noworodków, wśród których wykryto marihuanę

Jesteśmy przeciwni korzystaniu z jakichkolwiek używek podczas ciąży, ale 2-letnie badania, w których wzięło udział 2964 niemowląt wykazały, że noworodki u których wykryto kannabinoidy miały o wiele niższy poziom śmiertelności niż dzieci, u których nie wykryto żadnych narkotyków.

Niemowlęta u ktorych wykryto marihuane miały niższy wskaźnik smiertelnosci niż dzieci u ktorych nie wykryto zadnych narkotykow
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Niemowlęta, u których nie wykryto śladów żadnych narkotyków miały średnią śmiertelność na poziomie 15,7 zgonów na 1000 urodzeń.

U dzieci, wśród których wykryto ślady kokainy i opiatów, śmiertelność wzrosła i wynosiła odpowiednio 17,7 i 18,4 zgonów na 1000 urodzeń.

U noworodków wśród których wykryto kannabinoidy śmiertelność wynosiła 8,9 zgonów na 1000 urodzeń – czyli o 44% mniej niż u dzieci, u których nie wykryto żadnych narkotyków ani marihuany. Wśród tych dzieci, wyniki testów dały też pozytywny wynik na kokainę i/lub opiaty.

Jednak spośród dzieci, u których wykryto tylko marihuanę i żadnych innych substancji (w sumie 157 dzieci), nie odnotowano ani jednego zgonu. Dosłownie zerowa śmiertelność.

Mimo, że jest to tylko jedno badanie, wyniki wskazują, że można drastycznie zmniejszyć śmiertelność niemowląt. Czekamy na dalsze badania w tej sprawie.

Statystyki śmiertelności u dzieci wśród których wykrto: -marihuanę -marihuanę i inne narkotyki
Statystyki śmiertelności u dzieci wśród których wykryto między innymi marihuanę, morfinę, kokainę i opiaty.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Pediatrics.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -