- Reklama -
Banner

Drastyczny spadek śmiertelności u noworodków, wśród których wykryto marihuanę

Jesteśmy przeciwni korzystaniu z jakichkolwiek używek podczas ciąży, ale 2-letnie badania, w których wzięło udział 2964 niemowląt wykazały, że noworodki u których wykryto kannabinoidy miały o wiele niższy poziom śmiertelności niż dzieci, u których nie wykryto żadnych narkotyków.

Niemowlęta, u których nie wykryto śladów żadnych narkotyków miały średnią śmiertelność na poziomie 15,7 zgonów na 1000 urodzeń.

U dzieci, wśród których wykryto ślady kokainy i opiatów, śmiertelność wzrosła i wynosiła odpowiednio 17,7 i 18,4 zgonów na 1000 urodzeń.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

U noworodków wśród których wykryto kannabinoidy śmiertelność wynosiła 8,9 zgonów na 1000 urodzeń – czyli o 44% mniej niż u dzieci, u których nie wykryto żadnych narkotyków ani marihuany. Wśród tych dzieci, wyniki testów dały też pozytywny wynik na kokainę i/lub opiaty.

Jednak spośród dzieci, u których wykryto tylko marihuanę i żadnych innych substancji (w sumie 157 dzieci), nie odnotowano ani jednego zgonu. Dosłownie zerowa śmiertelność.

Mimo, że jest to tylko jedno badanie, wyniki wskazują, że można drastycznie zmniejszyć śmiertelność niemowląt. Czekamy na dalsze badania w tej sprawie.

Statystyki śmiertelności u dzieci wśród których wykrto: -marihuanę -marihuanę i inne narkotyki
Statystyki śmiertelności u dzieci wśród których wykryto między innymi marihuanę, morfinę, kokainę i opiaty.

Badania zostały opublikowane w czasopiśmie Pediatrics.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować