- Reklama -
Banner

Używanie marihuany redukuje myśli samobójcze i możliwość depresji u osób cierpiących na PTSD

Badanie wykazało, że pacjenci z PTSD, którzy nie używali marihuany, byli o 70% bardziej narażeni na depresję i 66% częściej myśleli o samobójstwie, niż pacjenci z PTSD, którzy używali marihuany.

Nowe badanie opublikowane niedawno w czasopiśmie Journal of Psychopharmacology wykazało, że marihuana może pomóc zmniejszyć ryzyko depresji i samobójstw u osób cierpiących na zespół stresu pourazowego (PTSD).

„Zespół stresu pourazowego gwałtownie zwiększa ryzyko depresji i samobójstwa” – napisali autorzy badania. „Osoby żyjące z zespołem stresu pourazowego często używają konopi indyjskich w celu leczenia objawów. Staraliśmy się zbadać, czy używanie konopi ma związek między zespołem stresu pourazowego a doświadczeniem epizodu depresyjnego, depresji lub myśli samobójczych.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Zespół badawczy pozyskał dane z kanadyjskiej ankiety na temat zdrowia psychicznego społeczności kanadyjskiej z 2012 r., w której badano Kanadyjczyków w wieku 15 lat i starszych. Spośród 24 089 osób, które wzięły udział w badaniu, u 420 (!) Zdiagnozowano wcześniej PTSD. Spośród tych 420 pacjentów z PTSD 106 przyznało się do używania konopi indyjskich więcej niż raz w ciągu ostatniego roku.

Badanie wykazało, że pacjenci z PTSD, którzy nie używali marihuany, byli o 70% bardziej narażeni na depresję i 66% częściej myśleli o samobójstwie, niż pacjenci z PTSD, którzy używali konopi indyjskich. Pacjenci z PTSD, którzy używali marihuany, nie wykazywali większych objawów depresji lub myśli samobójczych niż przeciętny Kanadyjczyk.

„Wiemy, że przy ograniczonych możliwościach leczenia PTSD wielu pacjentów zaczęło przyjmować konopie indyjskie w celu złagodzenia objawów”, powiedziała główna autorka badań Stephanie Lake, w wywiadzie dla Newsweek.

„To badanie dostarcza wstępnych dowodów na to, że używanie konopi indyjskich może przyczynić się do zmniejszenia związku między zespołem stresu pourazowego a ciężkimi stanami depresyjnymi i samobójczymi” – podsumowali naukowcy.

Te wyniki są obiecujące i stanowią uzupełnienie innych badań, które pokazują, że marihuana może pomóc w leczeniu PTSD. Ale badanie posiadało jednak pewne ograniczenia. Respondenci ankiety nie wskazali, jak często używali marihuany, ani nie podali formy ani dawki jakichkolwiek przyjmowanych przez nich produktów z konopi indyjskich. Stosunkowo niewielka liczba pacjentów z PTSD oraz brak podwójnie zaślepionej grupy kontrolnej z użyciem placebo również utrudniają wyciągnięcie ostatecznych wniosków z badania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować