- Reklama -
Banner

Ustawa legalizująca marihuanę w stanie Ohio oficjalnie weszła w życie

Ohio podjęło śmiałe kroki w kierunku legalizacji marihuany, a zmiany te budzą wiele kontrowersji i dyskusji. W ostatnich tygodniach stan Ohio zalegalizował posiadanie i uprawę marihuany przez dorosłych, co stało się efektem głosowania zatwierdzonego przez 57% głosujących mieszkańców Ohio​​​​.

W listopadzie mieszkańcy Ohio zagłosowali za legalizacją używania, posiadania i sprzedaży rekreacyjnej marihuany przez osoby dorosłe w wieku 21 lat i starsze. Nowe przepisy, które weszły w życie 7 grudnia, pozwalają dorosłym na posiadanie do 2,5 uncji marihuany (około 70g) i/lub 15 gramów ekstraktu z marihuany.

Oprócz możliwości zakupu produktów marihuany do użytku rekreacyjnego, osoby dorosłe w wieku 21 lat i starsze będą mogły wyhodować maksymalnie sześć roślin indywidualnie i nie więcej niż 12 w gospodarstwie domowym z wieloma osobami dorosłymi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Licencjonowane sklepy z marihuaną będą w końcu mogły sprzedawać szeroką gamę produktów rekreacyjnych, w tym kwiaty, nasiona, artykuły spożywcze, waporyzatory, nalewki, olejki, napoje, pigułki i balsamy.

Jednakże, mimo pozytywnego odbioru tych zmian przez społeczność, pojawiły się również kontrowersje. Republikańscy liderzy, w tym gubernator Mike DeWine i prezes Senatu Matt Huffman, wezwali do reform legislacyjnych, które podważają kluczowe elementy inicjatywy​​.

Chociaż Senat ostatecznie przyjął poprawki zachowujące ograniczenia posiadania marihuany dla dorosłych i prawa do domowej uprawy (z ograniczeniem liczby roślin do sześciu), to wprowadzono także inne zmiany, w tym zakaz obdarowywania się marihuaną między dorosłymi, zmiany stawek podatkowych i obniżenie limitu THC w koncentratach marihuany​​​​.

Izba Reprezentantów Ohio debatuje nad własnym projektem ustawy, mającym na celu modyfikację niektórych aspektów Inicjatywy 2. Ustawa H.B. 86, popierana przez gubernatora DeWine’a, zmniejsza liczbę roślin do sześciu na gospodarstwo domowe i wprowadza restrykcje dotyczące miejsc, w których można palić marihuanę, ograniczając to do prywatnych rezydencji​​. Ustawa ta proponuje również zwiększenie podatku akcyzowego do 15%, z nadzieją na wygenerowanie 262 milionów dolarów po pełnym wdrożeniu programu​​.

Ten rozwój wydarzeń w Ohio jest częścią szerszego trendu w Stanach Zjednoczonych, gdzie coraz więcej stanów legalizuje marihuanę do użytku dorosłych. Ohio jest 24. stanem, który zalegalizował rynek marihuany dla dorosłych, i 14. stanem, który uczynił to poprzez głosowanie przez obywateli​​.

Niemniej jednak, te zmiany prawne wywołują debatę na temat tego, jak najlepiej zrównoważyć liberalizację przepisów dotyczących marihuany z potrzebą ochrony społeczności i zapewnienia sprawiedliwego dostępu.

Choć z jednej strony legalizacja może pomóc w redukcji konsekwencji społecznych i prawnych związanych z użyciem marihuany, z drugiej strony istnieje ryzyko, że nowe przepisy mogą nadal krzywdzić niektóre grupy społeczne, szczególnie te, które już wcześniej doświadczały nierówności w egzekwowaniu prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 

Mogą Cię zainteresować