- Reklama -
Banner

USA: Przemysł legalnej marihuany wygenerował 165.000-230.000 nowych miejsc pracy

Jak pokazuje Marijuana Business Factbook opublikowany przez Marijuana BUsiness Daily, przemysł legalnej marihuany stworzył 165.000-230.000 nowych miejsc pracy.

“Jest więcej pracowników w przemyśle marihuany, niż ich liczba w piekarniach czy gabinetach masażu.” stwierdza raport. W przemyśle marihuany jest również więcej pracowników, niż w pracowniach dentystycznych.

W raporcie stwierdzono, że sprzedaż detaliczna medycznej marihuany i marihuany do celów rekreacyjnych w Stanach Zjednoczonych “ma wynieść 5-6 miliardów dolarów w tym roku, a liczba ta ma wzrosnąć do 20 miliardów dolarów w 2021 roku.”

Według Marijuana Business Daily, gwałtowny wzrost rynku rekreacyjnego, legalizacja w nowych stanach i dalszy rozwój programów związanych z marihuaną sprawią, ze rynek rozrośnie się jeszcze bardziej.

“Przemysł marihuany jest zagruntowany do gwałtownego wzrostu w dającej się przewidzieć przyszłości, pod warunkiem, że nie nastąpi znaczący proceder korupcyjny na szczeblu federalnym.” powiedział Chris Walsh – redaktor naczelny Marijuana Business Daily.

“Możliwości biznesowe, które pojawią się w nadchodzących latach są olbrzymie zarówno dla istniejących, jak i nowych firm w przemyśle legalnej marihuany.”

Prognoza sprzedaży w 2017 roku powinna wzrosnąć o jedną trzecią, w porównaniu do 4,4 miliardów dolarów, które przemysł osiągnął w ubiegłym roku. Sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych w 2016 roku, po raz pierwszy przewyższyła sprzedaż medycznej marihuany.

Według raportu Marijuana Business Factbook, sklepy z marihuaną wygenerują 2.600.000.000 – 2.900.000.000$ ze sprzedaży marihuany, w porównaniu do poprzedniego roku, kiedy sprzedaż marihuany do celów medycznych wyniosła 2,5 miliarda dolarów.

Rynek marihuany do celów rekreacyjnych znacznie wzrośnie, kiedy w lipcu zostaną otwarte sklepy z marihuaną w stanie Nevada, kontynuując tym samym silny wzrost w stanie Kolorado, Oregon i Waszyngtonie, a także na Alasce.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.

Mogą Cię zainteresować