- Reklama -
Banner

USA: Legalizacja marihuany spowodowała spadek liczby więźniów o 61%

Zgodnie z najnowszym raportem Departamentu Sprawiedliwości Biura Statystyk Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, liczba osób przebywających pod opieką Federalnego Biura Więziennictwa (BOP) za posiadanie konopi indyjskich zmniejszyła się o 61% w latach 2013-2018.

Spadek liczby osób skazanych za posiadanie marihuany jest widoczny od momentu uruchomienia licznych legalnych rynków konopi, jednak raport nie uwzględnia danych za okres od 2018 roku do chwili obecnej – czasu, który w którym następuje rozkwit legalnych rynków konopi indyjskich.

Dr Alexis Piquero, dyrektor BJS, odnosząc się do raportu, stwierdził: „Mimo że liczba osób przebywających w więzieniu federalnym za przestępstwa narkotykowe zmniejszyła się w ciągu tych 5 lat, to nadal stanowią one duży udział – prawie połowę – osób przebywających pod opieką BOP w 2018 roku.”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Jednocześnie zaobserwowaliśmy różnice w zależności od rodzaju narkotyku, z większą liczbą osób skazanych za heroinę i metamfetaminę, a mniejszą za marihuanę i kokainę.”

Wpływ legalizacji marihuany na ilość więźniów

Raport pokazuje również, że około 60% wszystkich osób przebywających pod opieką BOP za przestępstwa narkotykowe na koniec roku fiskalnego 2018 otrzymało minimalne wyroki pozbawienia wolności.

Raport analizował również populację więźniów federalnych, którzy mogli otrzymać kary za przestępstwo narkotykowe, pokazując, że osoby skazane za crack i kokainę miały większe prawdopodobieństwo otrzymania kary (94%) niż osoby skazane za konopie (82%).

Dr Piquero stwierdził: „Dodatkowo, niezależnie od otrzymanych kar, sześć na dziesięć osób przebywających pod opieką BOP w 2018 roku odbywało długie kary za przestępstwa narkotykowe wynoszące 10 lat lub więcej. Co do tych skazanych na co najmniej 20 lat, ponad połowa mężczyzn była czarnoskóra.”

Podsumowując, ostatnie lata pokazują znaczący spadek liczby osób skazanych za posiadanie konopi indyjskich, co jest wynikiem stopniowej legalizacji tej substancji w różnych regionach świata. Niemniej jednak, przestępstwa narkotykowe, w tym te związane z konopiami indyjskimi, nadal stanowią znaczącą część populacji więziennej w USA. Raport ukazuje też, że obowiązkowe kary minimalne są często stosowane, zwłaszcza w przypadku osób skazanych za posiadanie marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 

Mogą Cię zainteresować