- Reklama -
Banner

Minnesota usuwa z rejestrów karnych prawie 58 tys. wyroków za posiadanie marihuany

Minnesota, jeden z najnowszych stanów, który zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany dla dorosłych powyżej 21 roku życia, wyprzedza inne stany w kwestii usuwania przestępstw związanych z marihuaną na mocy Ustawy o Marihuanie dla Dorosłych.

Zaledwie dziewięć miesięcy po wejściu w życie przepisów, władze stanu usunęły dziesiątki tysięcy wyroków skazujących za drobne przestępstwa związane z marihuaną. Według komunikatu prasowego Departamentu Bezpieczeństwa Publicznego Minnesoty, wyroki karne kwalifikujące się do usunięcia na mocy nowej ustawy nie są już widoczne publicznie w systemie Minnesota Criminal History System (CHS).

Około trzy miesiące przed terminem, Biuro Ścigania Karnego Minnesoty (BCA) usunęło 57,780 rejestrów, podczas gdy Sąd Najwyższy stanu uznał, że 213 rejestrów nie powinno zostać usuniętych.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Szybkie Działania na Rzecz Usunięcia Przestępstw Po Legalizacji

Naczelnik BCA Drew Evans wyraził zadowolenie z szybkiego usunięcia rejestrów, stwierdzając: “Mieszkańcy Minnesoty zobaczą zmiany w swoich rejestrach natychmiast, a kolejne usunięcia będą realizowane w nadchodzących miesiącach i latach.”

Ustawa o Marihuanie dla Dorosłych, która weszła w życie 1 sierpnia 2023 r., dekryminalizuje posiadanie, używanie i uprawę marihuany w domach dla dorosłych powyżej 21 roku życia. Pozwala na posiadanie do 900 gramów marihuany w miejscu prywatnym, ośmiu gramów koncentratów marihuany oraz produktów spożywczych zawierających łącznie do 800 mg THC. Dodatkowo, umożliwia uprawę do ośmiu roślin, z maksymalnie czterema dojrzałymi, pod warunkiem, że są one przechowywane w zamkniętym, prywatnym miejscu.

Po wprowadzeniu przepisów, BCA zidentyfikowało rejestry kwalifikujące się do automatycznego usunięcia, aktualizując system w celu ukrycia tych rejestrów przed widokiem publicznym.

Obecnie ustawodawcy i profesjonaliści z branży konopnej przygotowują się do uruchomienia rynku rekreacyjnego w Minnesocie, początkowo planowanego na pierwszy kwartał 2024 roku, choć finalizacja przepisów i wydawanie licencji może wydłużyć ten termin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować