- Reklama -
Banner

Urugwajczycy mogą legalnie palić jointy przed pracą

Kiedy Urugwaj zalegalizował marihuanę, wszystkie kraje zwróciły na to uwagę. Teraz gdy marihuana jest prawnie zalegalizowana dla wszystkich Urugwajczyków, i kosztuje ona mniej niż 1 dolar za gram, powstał jeden problem: pracownicy przychodzą do pracy upaleni a pracodawcy nie mogą nic z tym zrobić.

Dzięki luce w prawie, Urugwajskie firmy nie mogą zwalniać pracowników którzy palą w domu, lub jeszcze lepiej, przychodzą upaleni do pracy. Według statystyk, co najmniej 20 pracodawców jest wściekłych o artykuł 62, który mówi, że pracodawca nie może ukarać zjaranych pracowników:

“…jeśli pracownik nie popełni żadnego błędu, lub innego podlegającego karze zachowania w odniesieniu do swoich obowiązków zawartych w umowie o pracę (…) nawet jeśli jego zachowanie jest spowodowane używaniem konopi indyjskich…”

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Pracodawcy walczą z tym, składając protesty stwierdzające, że pracownicy którzy są pod wpływem marihuany mogą powodować niebezpieczeństwo i zaszkodzić ich działalności. Niestety dla tych pracodawców jest to praktycznie niemożliwe, aby określić czy ktoś palił jointa na trzy godziny zanim przyszedł do pracy.

Prawo po prostu zakazuje tego typu stronniczości dla palaczy ziółka. Sensi Seeds twierdzi, że należy zmienić to prawo które uniemożliwia zwolnienia zjaranego pracownika tłumacząc problem:

“Jest problem, dlatego jest debata, ponieważ rozporządzenie nie pozwala na jakiekolwiek działania przeciwko pracownikom, którzy udają się do pracy z objawami palenia marihuany. Tak więc, nie można palić jointów w pracy, ale jeśli ktoś palił w domu przed wyjściem do pracy lub w drodze do niej, to pracodawca nie ma prawa ukarać takiego pracownika”

Na pewno trudno jest odpowiadać za ludzi którzy chodzą do pracy upaleni tak, że ledwo im widać oczy spod ciężkich powiek, ale co powiedzieć pracownikowi budowlanemu, palącemu odmiany o wysokim stężeniu CBD które pomagają mu na ból pleców podczas 12-godzinnej pracy. O tym pracodawcy prawdopodobnie nie pomyśleli.

Co więcej, bez twardego dowodu, że joint przed pracą zmienia produktywność, pracodawcy nie będą mieli wielu dowodów które poprą ich pozew. Bo co,  jeśli medyczna marihuana może komuś pomagać w jego pracy?

urugwaj prezydent legalizacja marihuany w pracy

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować