- Reklama -
Banner

Szwajcaria pozwoli 5000 osobom na palenie marihuany – wszystko w celach naukowych

5000 Szwajcarów będzie mogło wkrótce legalnie używać marihuany w ramach programu pilotażowego, którego celem zbadanie wpływu legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych na zachowanie i zdrowie konsumentów.

Rząd zaproponował pilotażowy program badawczy, który może doprowadzić do zmian w przepisach zakazujących używania konopi indyjskich. Federalny Urząd Zdrowia podał, że program zostanie ogłoszony maksymalnie w połowie roku.

Szwajcaria już zezwala na produkty z konopi o zawartości THC mniejszej niż 1 procent. Susz CBD bije już rekordy popularności w Szwajcarii, a od niedawna można nawet kupić paczkę skręconych “papierosów” zawierających konopie.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Papierosy z THC trafią do Szwajcarskich hipermarketów

Szwajcaria zbada wpływ legalnego dostępu do marihuany

Pilotażowe badanie, które rozpocznie się maksymalnie w lipcu, ma na celu zbadanie nowych sposobów regulacji marihuany zawierającej więcej niż 1 procent THC. Obecnie około 200 000 osób w Szwajcarii używa konopi indyjskich nielegalnie, jak szacuje rząd, pomimo, że oficjalnie jest ona nielegalna.

“Nie podważając ogólnego zakazu używania konopi, musimy mieć możliwość testowania nowych modeli regulacji”, powiedział w oświadczeniu rząd.

“Miasta wskazują na negatywny wpływ obecnych przepisów prawnych, nielegalnego handlu w miejscach publicznych, który jest coraz bardziej destrukcyjny i sprawia, że ludzie czują się zagrożeni” – dodał.

W rezultacie niektóre miasta chcą dowiedzieć się, w jaki sposób kontrolowany dostęp do konopi wpływa na ich konsumpcję, zachowania kupujących i zdrowie konsumentów. “

Kilka stanów w USA już w 2014 r. złagodziło ograniczenia dotyczące marihuany, widząc możliwość zaoszczędzenia pieniędzy wydawanych na egzekwowanie prawa i jednoczesnego zysku z opodatkowania sprzedaży. W Europie, Portugalia, Hiszpania, Czechy i Holandia złagodziły przepisy dotyczące używania marihuany, a Luksemburg chce w pełni zalegalizować marihuanę do 2023 roku.

Szwajcarskie badanie pilotażowe byłoby ograniczone do konopi indyjskich, a uczestniczyć w nim będą mogli tylko dorośli, którzy już używają marihuany do celów rekreacyjnych. Rząd planuje również ułatwić pacjentom dostęp do marihuany leczniczej, jednak ma być to część odrębnego procesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • V3 PRO+ Plus 420VAPE Waporyzator do suszu

  359 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 

Mogą Cię zainteresować