- Reklama -
Banner

Szwajcaria: Marihuana o niskim stężeniu THC sprzedaje się jak świeże bułeczki!

Przedsiębiorcy w Szwajcarii mają spore nadzieje na zyski ze sprzedaży konopi. Po sześciu latach od legalizacji marihuany o niskim stężeniu THC, przemysł legalnej marihuany nagle rozkwitł.

Szwajcaria zmieniła swoje prawo w 2011 roku. Dorośli mogą kupować i używać konopi o maksymalnym stężeniu THC wynoszącym 1%. Zdaniem urzędników, potencjał związany z czerpaniem zysków z ich sprzedaży został dopiero odkryty w ubiegłym roku.

“Wszystko zaczęło się stopniowo w ubiegłym roku, a potem nagle zaczęło szalenie wzrastać w grudniu 2016 r. i 2017 roku.” powiedział rzecznik szwajcarskiej agencji celnej w Bernie, która opodatkowała handel konopiami o niskim stężeniu THC.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Agenci celni twierdzą, że liczba zarejestrowanych sprzedawców detalicznych konopi o niskim stężeniu THC wzrosła z zaledwie garstki do 140.

Oczekuje się, że przychody z tytułu sprzedaży konopi w 2017 roku wyniosą 25 milionów dolarów, chociaż rzecznik twierdzi, że liczba ta może być znacznie wyższa.

Hurtownia KannaSwiss, która dostarcza sklepom marihuanę o niskim stężeniu THC, zwiększyła czterokrotnie swój personel, jednak jej szef twierdzi, że firma nadal nie może nadążyć z zamówieniami.

Firma została założona przez dwie arystokratyczne rodziny: di Cassano, którego linia obejmuje włoskiego księcia ściętego w 1977 roku i Boris Blatnik, którego siostra wyszła za mąż za deportowanego z Grecji księcia. Porównują oni marihuanę o niskim stężeniu THC z piciem kieliszka wina.

“Czujesz, że powinieneś być na haju, ale Twój umysł jest zupełnie czysty.” powiedział di Cassano spacerujący w magazynie, gdzie rośnie 3000 roślin konopi, a rachunek za energię elektryczną wynosi 15,000$ miesięcznie.

Nieopodal, w sześciu beczkach znajduje się już gotowy do sprzedaży susz o wartości 1 miliona dolarów. “Naprawdę widzimy boom w ciągu ostatniego miesiąca.” powiedział di Cassano.

Szwajcarski eksperyment z legalizacją marihuany o niskim stężeniu THC ma swoje podstawy w Stanach Zjednoczonych, gdzie kilka stanów zalegalizowało już marihuanę do celów rekreacyjnych.

Europa ma jednak sztywne przepisy. Holandia znana jest z coffee shopów, gdzie dozwolona jest sprzedaż niewielkich ilości marihuany. W styczniu niemiecka izba parlamentarna uchwaliła ustawę legalizującą medyczną marihuanę.

Kilka innych krajów zmieniło prawo dotyczące marihuany, aby zmniejszyć kary za jej posiadanie. W Czechach i kilku innych krajach dozwolone jest posiadanie niewielkich ilości marihuany, ale Szwajcaria jest pierwszym europejskim krajem, który w pełni odkrył potencjał sprzedaży marihuany (o niskim stęzeniu THC) i opodatkował ją.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować