- Reklama -
Banner

Światowa Komisja ds. Polityki Narkotykowej nawołuje do dekryminalizacji narkotyków

Nowy raport Światowej Komisji ds. Polityki Narkotykowej zaleca, aby wszystkie kraje zakończyły karanie za posiadanie i używanie narkotyków. Członek komisji Richard Branson nazwał wojnę z narkotykami jako “fatalnie błędną”.

W skład komisji wchodzi były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan, jak również były prezydent Kolumbii, Meksyku, Brazylii i znany miliarder nawołujący do dekryminalizacji narkotyków – Richard Branson.

Były prezydent Szwajcarii i przewodniczący komisji, Ruth Dreifuss powiedział: “Politycy powinni pokazać i udowodnić ludziom, że to co robią ratuje życie tym, którzy tego potrzebują, aby uniknąć przedawkowań oraz stworzyć odpowiedni klimat, aby ludzie, którzy są w potrzebie mogli znaleźć pomoc.”

Raport komisji podkreślił skuteczność praktyk dekryminalizacji, takich jak w Portugalii, gdzie kary za posiadanie narkotyków zostały wyeliminowane, co spowodowało niższy stopień uzależnień, przedawkowań, a także śmierci spowodowanej narkotykami.

“Przepisy dotyczące kontroli narkotyków stworzyły sytuację, w której 5,5 miliarda ludzi na całym świecie cierpi z powodu ograniczonego lub braku dostępu min. do odpowiednich leków przeciwbólowych z powodu ograniczeń nałożonych na przepisywanie opiatów i innych leków przeciwbólowych.”

Raport wzywa w szczególności do zniesienia kary śmierci za przestępstwa związane z narkotykami, do zniesienia sankcji karnych za posiadanie narkotyków na własny użytek, a państwa członkowskie ONZ do usunięcia penalizacji posiadania narkotyków.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Volcano Classic - waporyzator stacjonarny

  Volcano Classic waporyzator stacjonarny Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1299 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Fenix Titanium waporyzator

  Original price was: 399 zł.Current price is: 319 zł.
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować