- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Światowa Komisja ds. Polityki Narkotykowej nawołuje do dekryminalizacji narkotyków

Nowy raport Światowej Komisji ds. Polityki Narkotykowej zaleca, aby wszystkie kraje zakończyły karanie za posiadanie i używanie narkotyków. Członek komisji Richard Branson nazwał wojnę z narkotykami jako “fatalnie błędną”.

dekryminalizacja narkotykow
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W skład komisji wchodzi były sekretarz generalny ONZ Kofi Annan, jak również były prezydent Kolumbii, Meksyku, Brazylii i znany miliarder nawołujący do dekryminalizacji narkotyków – Richard Branson.

Były prezydent Szwajcarii i przewodniczący komisji, Ruth Dreifuss powiedział: “Politycy powinni pokazać i udowodnić ludziom, że to co robią ratuje życie tym, którzy tego potrzebują, aby uniknąć przedawkowań oraz stworzyć odpowiedni klimat, aby ludzie, którzy są w potrzebie mogli znaleźć pomoc.”

Raport komisji podkreślił skuteczność praktyk dekryminalizacji, takich jak w Portugalii, gdzie kary za posiadanie narkotyków zostały wyeliminowane, co spowodowało niższy stopień uzależnień, przedawkowań, a także śmierci spowodowanej narkotykami.

“Przepisy dotyczące kontroli narkotyków stworzyły sytuację, w której 5,5 miliarda ludzi na całym świecie cierpi z powodu ograniczonego lub braku dostępu min. do odpowiednich leków przeciwbólowych z powodu ograniczeń nałożonych na przepisywanie opiatów i innych leków przeciwbólowych.”

- Reklama - Cannabis Light logo

Raport wzywa w szczególności do zniesienia kary śmierci za przestępstwa związane z narkotykami, do zniesienia sankcji karnych za posiadanie narkotyków na własny użytek, a państwa członkowskie ONZ do usunięcia penalizacji posiadania narkotyków.

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -