- Reklama -
Banner

Starsi ludzi powinni używać marihuany, bo piją za dużo alkoholu

Naukowcy z National Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism stwierdzili, że starsi Amerykanie mogą używać więcej marihuany, ponieważ nowe badania dowodzą, że piją oni zbyt dużo alkoholu.

Badania zostały opublikowane w najnowszym wydaniu Alcoholism: Clinical and Experimental Research. Wykazują one, że starsze pokolenie powyżej 60 roku życia spożywa dużo więcej alkoholu niż dwie dekady temu.

Badania prowadzone były w latach 1997-2014r. na grupie 145.000 osób i wykazały stały wzrost liczby osób, które sięgają po alkohol. Tradycyjnie mężczyźni częściej piją alkohol, ale widać też, że kobiety powoli nadrabiają zaległości.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Częstotliwość picia była wyższa u starszych mężczyzn, niż u starszych kobiet,” powiedział autor badać Rosalind Breslow. “Różnica nadal jest, ale zmniejszyła się ona w ciągu ostatnich dwóch dekad.”

Badanie wykazało, że około 54% mężczyzn i 38% kobiet w wieku powyżej 60 lat twierdzi, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych byli częstymi konsumentami alkoholu. Do roku 2014 liczby te doświadczyły znacznego wzrostu.

Obecnie prawie 60% mężczyzn i 48% kobiet powyżej 60 roku życia pije co najmniej 12 napojów alkoholowych rocznie. Niestety mentalność picia alkoholu wśród starszych osób wymyka się spod kontroli. Zarówno mężczyźni jak i kobiety są zaangażowane w to ryzykowne zachowanie.

Chociaż w dzisiejszych czasach więcej się mówi o tym, jak marihuana może przyczynić się do zwalczenia epidemii opioidowej, ale istnieją pewne dowody wskazujące na to, że marihuana może być również stosowana jako substytut alkoholu, a jak wiadomo jest ona 114 razy bezpieczniejsza od alkoholu.

Badania kalifornijskich pacjentów stosujących medyczną marihuanę wykazało, że połowa z nich używała marihuany, aby zaprzestać nadużywania alkoholu. Badanie było dwukrotnie powtarzane – za każdym razem wskazując podobne wnioski.

Warto też podkreślić, że marihuana została uznana za bezpieczniejszą używkę niż alkohol.

Najnowsze daneNational Institute on Alcohol Abuse and Alcoholism pokazują, że alkohol każdego roku pozbawia życia około 88.000 Amerykanów rocznie. W historii stosowania marihuany, która sięga tysięcy lat, nigdy nie odnotowano żadnego zgonu spowodowanego bezpośrednio przez marihuanę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować