Sprzedaż legalnej marihuany w Oregonie osiągnęła prawie 800mln $ w 2019r.

Według danych opublikowanych przez Oregon Liquor Control Commission, sklepy detaliczne z marihuaną w stanie Oregon sprzedały w 2019 r. konopie o wartości 793 milionów dolarów, co wygenerowało ponad 110 milionów przychodów podatkowych dla stanu. Łączna suma jest prawie o 150 mln dolarów wyższa niż w 2018 r. i oczekuje się, że w przyszłym roku łączna sprzedaż przekroczy miliard dolarów.

oregon wyda pieniadze zarobione na legalizacji marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Sprzedaż była najwyższa w hrabstwie Multnomah, gdzie w zeszłym roku odnotowano 203,9 mln dolarów przychodu ze sprzedaży konopi indyjskich, a następnie w Waszyngtonie (75,3 mln USD), Lane (70 mln USD), Marion (50,6 mln USD) i Deschutes (39,6 mln USD).

Raport Oregon Office of Economic Analysis wykazał, że sprzedaż konopi w stanie Oregon wzdłuż granicy ze stanem Idaho – gdzie marihuana jest nielegalna – jest o 420 procent wyższa niż średnia w całym stanie Oregon, donosi Associated Press. Idaho graniczy również z Waszyngtonem i Nevadą, w których konopie indyjskie są legalne.

„Istnieje duże zapotrzebowanie z zewnątrz. Te transgraniczne skutki są bardzo wyraźne, szczególnie w przypadku zakupów produktów, takich właśnie jak tytoń, alkohol i konopie indyjskie.” – powiedział Josh Lehner, ekonomista z Oregon Office of Economic Analysis.

W ubiegłym roku prawodawcy Oregonu wprowadzili zakaz wydawania nowych zezwoleń na uprawę do 2 stycznia 2022 r. Zakaz spowodowany jest faktem, że hodowcy konopi w stanie Oregon wyprodukowali tyle marihuany, że wystarczyłaby ona na pokrycie sześcioletniego zapotrzebowania rynku.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -