- Reklama -
Banner

Sprzedaż legalnej marihuany w Oregonie osiągnęła prawie 800mln $ w 2019r.

Według danych opublikowanych przez Oregon Liquor Control Commission, sklepy detaliczne z marihuaną w stanie Oregon sprzedały w 2019 r. konopie o wartości 793 milionów dolarów, co wygenerowało ponad 110 milionów przychodów podatkowych dla stanu. Łączna suma jest prawie o 150 mln dolarów wyższa niż w 2018 r. i oczekuje się, że w przyszłym roku łączna sprzedaż przekroczy miliard dolarów.

Sprzedaż była najwyższa w hrabstwie Multnomah, gdzie w zeszłym roku odnotowano 203,9 mln dolarów przychodu ze sprzedaży konopi indyjskich, a następnie w Waszyngtonie (75,3 mln USD), Lane (70 mln USD), Marion (50,6 mln USD) i Deschutes (39,6 mln USD).

Raport Oregon Office of Economic Analysis wykazał, że sprzedaż konopi w stanie Oregon wzdłuż granicy ze stanem Idaho – gdzie marihuana jest nielegalna – jest o 420 procent wyższa niż średnia w całym stanie Oregon, donosi Associated Press. Idaho graniczy również z Waszyngtonem i Nevadą, w których konopie indyjskie są legalne.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

„Istnieje duże zapotrzebowanie z zewnątrz. Te transgraniczne skutki są bardzo wyraźne, szczególnie w przypadku zakupów produktów, takich właśnie jak tytoń, alkohol i konopie indyjskie.” – powiedział Josh Lehner, ekonomista z Oregon Office of Economic Analysis.

W ubiegłym roku prawodawcy Oregonu wprowadzili zakaz wydawania nowych zezwoleń na uprawę do 2 stycznia 2022 r. Zakaz spowodowany jest faktem, że hodowcy konopi w stanie Oregon wyprodukowali tyle marihuany, że wystarczyłaby ona na pokrycie sześcioletniego zapotrzebowania rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować