- Reklama -
Banner

Spadek liczby samobójstw po legalizacji medycznej marihuany

Naukowcy D. Mark Anderson, Daniel I. Rees i Joseph J Sabia zaprezentowali swoje badania z 2012 roku, które pokazują, że zalegalizowanie medycznej marihuany zmniejszyło liczbę samobójstw. Ich najnowsze dzieło “życie na haju?” pokazuje niesamowite statystyki.

Naukowcy zwracają uwagę, że wiele przeciwników marihuany opiera swoje założenia na tym, że “używanie marihuany zwiększa prawodpodobieństwo depresji, lęku, psychozy i schizofrenii” i “,że negatywne skutki marihuany są długotrwałe, a jej użytkownicy mogą cierpieć na zaburzenia psychiczne w późniejszym okresie życia.” Dane pokazują również, że wśród tych, którzy popełniają samobójstwo, ponad 90% ma zdiagnozowaną chorobę psychiczną.”

Więc pytaniem naukowców było to, czy zwiększenie dostępu do marihuany prowadzi do chorób psychicznych i uzależnień, które powinny zwiększyć wskaźnik samobójstw. Wyniki badań były wprost przeciwne.

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

“Kiedy badaliśmy związek między legalizacją i samobójstwami, znaleźliśmy dowody na to, że zalegalizowanie marihuany zmniejszyło liczbę samobójstw wśród mężczyzn między 20 a 39 rokiem życia.” Wyniki te są zgodne z danymi z rejestru w Arizonie, Kolorado i Montanie, które pokazują, że większość pacjentów medycznej marihuany to mężczyźni, i że mniej więcej połowa z nich ma poniżej 40 lat.

Nie jest do końca wiadomo w jaki sposób marihuana zmniejsza wskaźnik samobójstw, ale autorzy badań twierdzą, że jej używanie pomaga ludziom radzić sobie z lękiem i stresem w trudnych sytuacjach życiowych. Główny pomysłodawca tego twierdzenia stwierdza też, legalny dostęp do medycznej marihuany zmniejsza spożycie alkoholu wśród młodych mężczyzn.

Niezbadane jest jeszcze to, czy dostęp do marihuany zmniejsza lub wyeliminowuje stosowanie powszechnie przepisywanych leków antydepresyjnych, które blokują selektywne inhibitory zwrotnego wychwytu serotoniny, co może prowadzić do myśli samobójczych.

Autorzy badań zwracają uwagę na to, że “związek między legalizacją marihuany i liczbą samobójstw nie jest statystycznie istotny” dla całej populacji, ale wśród mężczyzn w wieku 20-39 lat, wśród których wskaźnik samobójstw spadł o 10,8 procent.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować