- Reklama -
Banner

13 lat temu Simpsonowie przewidzieli legalizację marihuany w Kanadzie

Wygląda na to, że bajka “The Simpsons” przewidziała legalizację marihuany w Kanadzie 13 lat przed tym, jak Kanada w pełni zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych.

W odcinku o nazwie “Midnight Rx” z 2005 r., pan Burns rozpoczyna reakcję łańcuchową, dzięki czemu medyczna marihuana na receptę jest dostępna w Springfield w stanie Illinois.

Homer i Grampa Simpson zaczynają przemycać tańszą marihuanę z prowincji Manitoba w Kanadzie i odkrywają, że zostali uznani za bohaterów. Dołączają do nich Apu i Ned.

Będąc w Kanadzie, Ned spotyka kanadyjską wersję samego siebie, a różni ich tylko fryzura. Ned bulwersuje się, kiedy jego sobowtór próbuje mu dać “refefino“. Reeferino wygląda na zwykłego jointa.

To tutaj legalne“, mówi Kanadyjski Ned do amerykańskiego sobowtóra. Ned szybko ripostuje: “Ostrzegali mnie, że szatan będzie kusił. Chodźmy!

Simpsonowie przewidzieli legalizację marihuany w Kanadzie

Simpsonowie przewidzieli również inne historyczne wydarzenia, w tym wybór Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Kreskówka przepowiedziała prezydenturę Trumpa w surrealistycznym epizodzie, w którym Bart widzi przyszłość – i odkrył kraj sprowadzony na kolana przez niegospodarność finansową i falę przestępczości zapoczątkowaną przez The Donald.

W odcinku “Bart to the future”, który został wydany w marcu 2000 roku, wróżka dała Bartowi wgląd w rok 2030 – kilka tygodni po tym, jak Trump opuścił Biały Dom.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

Legalizacja marihuany w Kanadzie

W środę 17 października Kanada stała się pierwszym uprzemysłowionym krajem, który zalegalizował marihuanę po prawie stuletnim zakazie i dwuletnim okresie rządów premiera Justina Trudeau, który obiecał legalizację swoim wyborcom.

Większość miłośników konopi była pełna entuzjazmu, ale niektórzy wyrazili swoje rozczarowanie, kiedy już pierwszego dnia nie udało im się kupić legalnej marihuany .

Inni sprzeciwiali się stosunkowo wysokim cenom – od 5,25 USD za gram marihuany w prowincji  Quebec do 18,99 USD w prowincji Saskatchewan. W ubiegłym roku ceny marihuany na kanadyjskim czarnym rynku spadły do 6,79$ za gram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 

Mogą Cię zainteresować