- Reklama -
Banner

13 lat temu Simpsonowie przewidzieli legalizację marihuany w Kanadzie

Wygląda na to, że bajka “The Simpsons” przewidziała legalizację marihuany w Kanadzie 13 lat przed tym, jak Kanada w pełni zalegalizowała marihuanę do celów rekreacyjnych.

W odcinku o nazwie “Midnight Rx” z 2005 r., pan Burns rozpoczyna reakcję łańcuchową, dzięki czemu medyczna marihuana na receptę jest dostępna w Springfield w stanie Illinois.

Homer i Grampa Simpson zaczynają przemycać tańszą marihuanę z prowincji Manitoba w Kanadzie i odkrywają, że zostali uznani za bohaterów. Dołączają do nich Apu i Ned.

Będąc w Kanadzie, Ned spotyka kanadyjską wersję samego siebie, a różni ich tylko fryzura. Ned bulwersuje się, kiedy jego sobowtór próbuje mu dać “refefino“. Reeferino wygląda na zwykłego jointa.

To tutaj legalne“, mówi Kanadyjski Ned do amerykańskiego sobowtóra. Ned szybko ripostuje: “Ostrzegali mnie, że szatan będzie kusił. Chodźmy!

Simpsonowie przewidzieli legalizację marihuany w Kanadzie

Simpsonowie przewidzieli również inne historyczne wydarzenia, w tym wybór Donalda Trumpa na stanowisko prezydenta Stanów Zjednoczonych.

Kreskówka przepowiedziała prezydenturę Trumpa w surrealistycznym epizodzie, w którym Bart widzi przyszłość – i odkrył kraj sprowadzony na kolana przez niegospodarność finansową i falę przestępczości zapoczątkowaną przez The Donald.

W odcinku “Bart to the future”, który został wydany w marcu 2000 roku, wróżka dała Bartowi wgląd w rok 2030 – kilka tygodni po tym, jak Trump opuścił Biały Dom.

Legalizacja marihuany w Kanadzie

W środę 17 października Kanada stała się pierwszym uprzemysłowionym krajem, który zalegalizował marihuanę po prawie stuletnim zakazie i dwuletnim okresie rządów premiera Justina Trudeau, który obiecał legalizację swoim wyborcom.

Większość miłośników konopi była pełna entuzjazmu, ale niektórzy wyrazili swoje rozczarowanie, kiedy już pierwszego dnia nie udało im się kupić legalnej marihuany .

Inni sprzeciwiali się stosunkowo wysokim cenom – od 5,25 USD za gram marihuany w prowincji  Quebec do 18,99 USD w prowincji Saskatchewan. W ubiegłym roku ceny marihuany na kanadyjskim czarnym rynku spadły do 6,79$ za gram.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Bibułki OCB BLACK King Size Slim Premium

 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.

Mogą Cię zainteresować