- Reklama -
Banner

Wystarczyły dwa dni legalizacji, a w Kanadzie już brakło marihuany

Kanadyjczycy byli tak podekscytowani legalizacją marihuany, że zaledwie dwa dni po legalizacji zapasy legalnej trawki zostały wyprzedane. Sklepy z legalną marihuaną musiały wzywać policję, aby ta pomogła uporać się z długimi kolejkami klientów, którym nie udało się zakupić legalnych konopi.

W środę Kanada stała się pierwszym uprzemysłowionym krajem i drugim krajem na świecie, po Urugwaju, który zalegalizował używanie marihuany do celów rekreacyjnych. Zgodnie z nowym prawem obywatele będą mogli posiadać do 30 gram marihuany w miejscu publicznym. Uprawa marihuany indoor również jest dozwolona – w każdym domu można uprawiać do czterech roślin konopi indyjskich.

Niektórzy ludzie byli jednak zszokowani stosunkowo wysokimi cenami – od 5,25 $ za gram w prowincji Quebec, do 18,99 $ za gram w Saskatchewan. Zanim została zalegalizowana, średnia cena za gram marihuany wynosiła 6,79 USD.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W Ontario, najbardziej zaludnionej prowincji Kanady, w ciągu kilku godzin zrealizowano 38,000 zakupów marihuany o wartości około 750 000 $. W sąsiedniej prowincji Quebec, 42,000 zamówień zostało zrealizowanych w sklepach detalicznych i internetowych, co przekroczyło wszelkie oczekiwania.

Ta ilość zamówień znacznie przekracza prognozy SQDC” – powiedział właściciel sklepu z marihuaną w Quebec. Stwierdził, że trudno jest przewidzieć wielkość sprzedaży, biorąc pod uwagę brak danych z sektora, który 48 godzin temu był nadal nielegalny.

Kilku sprzedawców internetowych, w tym rządowy portal Ontario, ostrzegało klientów, że mogą spodziewać się opóźnień w dostawie nawet do pięciu dni, ponieważ pracowali do późna w nocy, realizując zamówienia. Pracownicy Canada Post są również gotowi do strajku, ponieważ po ponad rocznych rozmowach nadal nie doszli do porozumienia, co może opóźnić dostawy zamówień online.

Według danych statystycznych Kanady, 5,4 miliona Kanadyjczyków kupi marihuanę z legalnych sklepów w 2018 roku – około 15 procent populacji. Około 4,9 miliona Kanadyjczyków regularnie używa konopi do celów rekreacyjnych.

Vancouver Lift, konopna platforma medialna w Vancouver, szacuje, że kanadyjski przemysł konopi indyjskich ma wystarczające fundusze na zwiększenie produkcji  marihuany do 400,000 – 500,000 kilogramów rocznie.

W miarę jak sytuacja zacznie się normalizować, rynek będzie się rozwijał, a rząd będzie wprowadzał korekty, wiele osób oczekuje, że cały system zacznie działać normalnie. Ale według Instytutu C.D Howe’a, największym problemem w pierwszym roku legalnej trawki może być właśnie zaopatrzenie sklepów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować