- Reklama -
Banner

“Serię Egzekucji” za przestępstwa związane z marihuaną w Singapurze krytykują na całym świecie

Singapurski rząd ponownie skorzystał z najwyższej kary za przestępstwo związane z marihuaną, co spotkało się z gwałtowną krytyką i określeniem jako “seria egzekucji”.

37-letni Mężczyzna z Malezji w Singapurze, którego rodzina prosiła o nieujawnianie jego nazwiska, został stracony w Changi Prison Complex we wschodniej części miasta za rzekomy handel 1,5 kg marihuany.

Mimo ostatniej próby apelacji, jego sprawa została odrzucona przez sąd bez przeprowadzenia rozprawy. Al Jazeera informuje, że w zeszłym roku singapurskie władze powiesiły 11 osób – wszystkie za przestępstwa związane z narkotykami – po krótkiej przerwie od egzekucji w czasie pandemii COVID.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Rygorystyczne Prawo Narkotykowe Singapuru

Na mocy surowych przepisów dotyczących narkotyków w Singapurze, handel ponad 500 gramami marihuany jest karany śmiercią. “Handlarze narkotyków są mniej skłonni do handlu narkotykami i redukują ilość przemyconych narkotyków, jeśli są świadomi związanych z tym konsekwencji“, twierdzi Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Singapuru (MHA), odnosząc się do stosowania kary śmierci przez powieszenie.

Zobacz: Kraje, w których za posiadanie marihuany grozi kara śmierci

Wyrok i Kontrowersje

powieszenie za marihuane

Kokila Annamalai z Transformative Justice Collective powiedziała, że mężczyzna został skazany w 2019 roku za handel około 1,5 kilograma marihuany.

Jeśli nie zjednoczymy się, by to powstrzymać, obawiamy się, że ta seria egzekucji będzie trwała w najbliższych tygodniach i miesiącach“, powiedziała Annamalai agencji Associated Press.

Według mężczyzny, władze skłamały co do ilości marihuany, twierdząc, że było jej mniej niż podano. Mężczyzna apelował o ponowne rozpatrzenie sprawy, powołując się na dowody DNA i odciski palców, które wiązały go z znacznie mniejszą ilością marihuany, do posiadania której się przyznał, jednak sąd odrzucił jego apelację.

Wcześniejszy przypadek egzekucji

Tangaraju Suppiah, 46-letni mężczyzna, został stracony o świcie 26 kwietnia, mimo rosnącej liczby osób walczących przeciwko karze śmierci, domagających się zakończenia okrutnej praktyki stosowania kary śmierci w kraju.

Tangaraju został pierwotnie skazany na śmierć 9 października 2018 roku za próbę przemytu ponad 1 kilograma marihuany do Singapuru. Został aresztowany w 2014 roku za zażywanie narkotyków i nieprzestrzeganie obowiązku zgłaszania się na testy na obecność narkotyków.

Tangaraju także był przetrzymywany w kompleksie więziennym Changi w Singapurze.

Międzynarodowe Echa i Krytyka

Brytyjski miliarder Sir Richard Branson, długoletni przeciwnik kary śmierci, wraz z grupą światowych liderów wezwał do podjęcia działań w odpowiedzi na to, co określili jako niepokojący przypadek, który może dotyczyć niewinnego człowieka. Egzekucja miała miejsce w kraju, który karze ludzi chłostą za malowanie graffiti na ścianach.

Kontrowersyjne Przypadki i Międzynarodowe Tło

Nagaenthran Dharmalingam, Malezyjczyk z niepełnosprawnością intelektualną, został stracony za przestępstwo związane z narkotykami w zeszłym roku, a jego sprawa wywołała protesty, co jest rzadkością w Singapurze. Przez lata Singapur zmagał się z “malajofobią”, co dodatkowo komplikuje sprawy takie jak ta.

W raporcie z marca Harm Reduction International (HRI) stwierdzono, że mimo światowego trendu ku zniesieniu kary śmierci, w zeszłym roku doszło do co najmniej 285 egzekucji za przestępstwa związane z narkotykami, co jest więcej niż dwa razy tyle, co rok wcześniej.

Singapur nie jest jedynym krajem stosującym średniowieczne kary za narkotyki. HRI przypomina czytelnikom, że Chiny, Wietnam i Korea Północna także wykonują egzekucje za pokojowe przestępstwa związane z narkotykami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować