- Reklama -
Banner

7 krajów, w których za posiadanie marihuany grozi kara śmierci

Prawo narkotykowe w Polsce jest jednym z najostrzejszych w Europie. Na przysłowiowym dołku można wylądować za pół grama suszu, a za uprawę kilku krzaczków grozi nawet kilka lat więzienia. Są jednak kraje, w których kary za posiadanie marihuany są dużo gorsze.

Chiny

chiny marihuana kara smierci
ideaviatges.com

Chiny niedawno wprowadziły publiczne wyroki śmierci dla handlarzy narkotyków. To w ramach kampanii antynarkotykowej. Za niewielkie ilości marihuany nie grozi kara śmierci, ale złapanie ze zbyt dużą ilością możne kosztować życie. W grudniu 2017 r. publicznie powieszono 10 osób za przemyt marihuany.

Egipt

egipt marihuana kara smierci
fot. Home Interior Designs Ideas

Marihuana w Egipcie jest nielegalna, a zakaz sięga 1877 roku. Egipt jest jednym z pierwszych krajów na świecie, w których zakazano używania konopi indyjskich, a surowe przepisy nadal są stosowane. W 2013 r. egipski sąd skazał na śmierć Brytyjczyka, który próbował przemycić trzy tony haszyszu na łodzi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Singapur

singapur marihuana kara smierci
fot. Shutterstock

Singapur jest jednym z pierwszych krajów, które w XIX wieku zdelegalizowały konopie. Posiadanie marihuany może skończyć się w więzieniu, a dilerzy mogą obawiać się kary śmierci.W 2016 r. piłkarz podróżujący z Nigerii do Singapuru został zatrzymany za posiadanie 2,5kg marihuany. Ponieważ posiadanie powyżej 15g jest traktowane jako handel, mężczyzna został powieszony za posiadanie marihuany.

Malezja

15 malaysia 5
fot. Financial Tribune

Ustawa Dangerous Drugs Act z 1952r. wskazuje, że najwyższą karą za posiadanie jakichkolwiek narkotyków jest kara śmierci. Zgodnie z ustawą, posiadanie powyżej 200g konopi równa się ze śmiercią przez powieszenie. W 2016 r. mężczyzna w Malezji został powieszony na podstawie wyroku Sądu Najwyższego w Kuala Lumpur, stolicy Malezji.

Birma

Birma
fot. gowakacje.pl

Południowoazjatyckie kraje mają jedne z najsurowszych praw narkotykowych na świecie. Sprzedawca warzyw o imieniu Nur Alam MOhd Hussain został uznany za winnego posiadania 2,5kg marihuany. Został on otoczony na stacji benzynowej z kopertami, które jak twierdził miały zawierać części samochodowe, a on sam był tylko pośrednikiem.

Mężczyznę skazano na karę śmierci i był to pierwszy wyrok śmierci za przestępstwo związane z narkotykami w ciągu ostatnich 10 lat.

Filipiny

shutterstock 529528423
fot. shutterstock

Filipiny to ostatnie miejsce, w którym chciałbyś zostać zatrzymany za posiadanie marihuany. Za posiadanie lub dystrybucję marihuany można zostać zabitym nawet bez procesu. Prezydent Rodrigo Duterte poparł publiczne zabijanie użytkowników i sprzedawców narkotyków.

Na ulicach pojawiły się “szwadrony śmierci” opłacane przez rząd, których celem jest zabijanie osób związanych z narkobiznesem. Od czasu rozpoczęcia wojny z narkotykami na Filipinach zmarło już 12.000 osób.

Arabia Saudyjska

arabia saudyjska marihuana kara smierci
fot. fanack.com

Arabia Saudyjska znana jest z surowego prawa narkotykowego. Za posiadanie marihuany lub narkotyków grozi kara śmierci. W ostatnim czasie kilku obywateli Jemenu zostało ściętych za przemyt haszyszu, a nie był to pierwszy raz, kiedy w Arabii Saudyjskiej ktoś stracił życie za narkotyki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

 • https://vaporshop.pl/pl/3515-mini-bongo-sci-fi-420vape-bubbler-do-waporyzatora-szlif-145-mm-5904507550660.html

  Mini Bongo Sci-Fi 420VAPE Bubbler do waporyzatora szlif 14.5 mm

  179 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Bibułki Purize 420 King Size Slim 420 szt.

  42 

Mogą Cię zainteresować