- Reklama -
Banner

Różnice w działaniu marihuany na mężczyzn i kobiety

Nowe badania przeprowadzone w Kolumbii wykazały, że kobiety powyżej 50 roku życia o niskich dochodach najczęściej postrzegają używanie marihuany jako ryzykowne działanie. W porównaniu do mężczyzn w tym samym wieku, grupa ta prawie dwa razy częściej uważa, że stosowanie marihuany jest ryzykowne. Wyniki te są zgodne z innymi zaobserwowanymi różnicami poglądów pomiędzy kobietami i mężczyznami.

Co ciekawe, podczas badań zaobserwowane inne ciekawe zjawisko: różnice w oddziaływaniu endokannabinoidów na kobiety i mężczyzn, w szczególności działanie hormonów i neuroprzekaźników.

Jak marihuana działa na mężczyzn

wpływ marihuany na mężczyzn

Mężczyźni mają tendencję do spożywania marihuany w większych ilościach i częściej niż kobiety. Konsumenci marihuany płci męskiej często mają również wyższy poziom delta 9-tetrahydrokanabinolu (delta 9-THC) w ich krwi, i jest mniej prawdopodobne, aby byli konsumentami tylko konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Co ciekawe, mężczyźni częściej zgłaszają uczucie paniki i zaburzenia osobowości. Mężczyźni są też bardziej podatni na pobudzenie apetytu (tzw. gastrofazę) i przyjmują więcej pokarmu. Kiedy następnym razem poczujesz atak głodu po paleniu to wiedz, że Twoja płeć może być tego powodem.

Jak marihuana działa na kobiety

wpływ marihuany na kobiety

Kobiety mają skłonność do odczuwania zawrotów głowy podczas używania marihuany. Kobiety częściej używają marihuany, kiedy czują niepokój, ale mogą też słabiej odczuwać efekty ze względu na różnicę w masie ciała.

Ponadto, kobiety są bardziej podatne na zaburzenia zaburzenia wzrokowo przestrzenne po spożyciu marihuany. Więc kiedy wyjdziesz z domu a następnie przypomnisz sobie o portfelu/kluczach/torebce, to pamiętaj, że Twoja płeć mogła mieć na to wpływ.

Jak konopie indyjskie mogą wpłynąć na popęd seksualny

marihuana-kobiety-mezczyzni

Najbardziej fascynującą różnice  (w naszej opinii) można znaleźć w seksualności – konkretnie pociąg seksualny. Kobiety mają szczególnie ciekawą reakcję na marihuanę ze względu na poziom estrogenów. Poziom estrogenów może odgrywać rolę w tym, jak mózg reaguje na kannabinoidy dostarczone z zewnątrz.

Najwyższy poziom naturalnych endokannabinoidów wydaje się być w czasie owulacji, a istnieją dowody, że aktywowanie receptorów endokannabinoidowych  może zwiększyć płodność u kobiet. Zasadniczo, w mniejszych dawkach marihuana zwiększa popęd seksualny u kobiet. W większych dawkach zwykle daje to przeciwny efekt. Pamiętajcie panowie.

U mężczyzn palenie tytoniu i marihuany zmniejsza popęd seksualny i produkcję nasienia. Istnieje wiele obszarów, w których konopie oddziałują w podobny sposób zarówno na kobiety jak i mężczyzn, na przykład stres, impulsywność, zdolności poznawcze, uczenie się, pamięć i układ nagrody.

Badania te są jeszcze w powijakach, ale wstępne wyniki badań potwierdzają to, co wszyscy podejrzewaliśmy: konopie rzeczywiście inaczej działają na mężczyzn a inaczej na kobiety.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować