Kobiety częściej uważają, że używanie marihuany jest ryzykowne

Kobiety częściej uważają, że używanie marihuany jest ryzykowne

Kobiety dwa razy częściej niż mężczyźni uważają, że regularne spożywanie konopi stanowi “duże ryzyko”, zgodnie z analizą demograficzną opublikowaną w tym miesiącu w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence.

Naukowcy z John Hopkins University i Columbia University Mailman School of Public Health przeanalizowali dane 614 579 uczestników, którzy wzięli udział w krajowych badaniach prowadzonych w latach 2002-2012, których celem było stworzenie charakterystyki demograficznej z przekonaniami badanych w zakresie wpływu marihuany na zdrowie.

Autorzy stwierdzili, że kobiety w wieku powyżej 50 lat i z rocznym dochodem na poziomie 20.000$-49.000 dolarów najczęściej uważały, że marihuana stanowi poważne zagrożenie. W przeciwieństwie do nich, grupą, która nie uważała, że marihuana jest szkodliwa to osoby w wieku 18-25 lat, które ukończyły szkołę średnią lub studia a ich całkowity dochód na rodzinę to 75.000 dolarów lub więcej.

Ogólnie rzecz biorąc, naukowcy doszli do wniosku, że liczba Amerykanów, którzy twierdzą, że marihuana stanowi wielkie niebezpieczeństwo maleje. W 2002 roku, 51 procent ankietowanych uważało, że używanie marihuany jest wysoce ryzykowne. Liczba ta spadła do 40 procent w 2012 roku.

Liczba kobiet, które obawiają się marihuany również słabnie. Mimo, że kobiety prawie dwa razy częściej uważały, że marihuana jest szkodliwa to postrzeganie trawki jako ryzyka, wśród kobiet spadło z 59 procent w 2002 roku do 47 procent w 2012 roku.

Co ciekawe, osoby z wykształceniem średnim lub wyższym znacznie rzadziej dostrzegali ryzyko regularnego używania konopi niż osoby nie posiadający średniego wykształcenia, co oznacza, że dorośli z wyższym wykształceniem są bardziej skłonni do legalizacji marihuany.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przepis na wódkę z marihuaną

Przepis na wódkę z marihuaną

ryba joint

Niesamowite jointy: Anglerfish