- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Ponad 25% Kanadyjczyków regularnie używa marihuany

Najnowsza sonda przeprowadzona na grupie 5000 Kanadyjczyków wykazała, że co czwarty z nich regularnie używa marihuany. Sonda była prowadzona przez OraclePoll w nadziei, że inwestorzy dostrzegą potencjał inwestycyjny w kanadyjskim rynku legalnej marihuany.

Legalizacja marihuany w Kanadzie
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Zauważyliśmy znaczny brak danych dla tego nowego przemysłu. Do tej pory nie przeprowadzono analizy wielkości kanadyjskiego rynku konopi, zarówno na froncie medycznym jak i rekreacyjnym.

W sondzie widzieliśmy nie tylko okazję do lepszego zrozumienia kanadyjskiego konsumenta konopi, czy Kanadyjczyków ogólnie, ale także tego, jak jako kraj jesteśmy przygotowani na legalizację marihuany w 2018r.”

Jesteśmy przekonani, że niniejsze sprawozdanie jest najważniejszym dokumentem, który pojawił się w tej branży od czasu złożenia wniosku legislacyjnego.” – powiedział Colin Firth, współautor raportu.”

Autorzy badania uważają, że ankieta przeprowadzona na 5000 losowo wybranych Kanadyjczyków jest dokładna, a granica błędu wynosi 1,5%. Sonda była prowadzona przez rozmowy telefoniczne, podczas których ankietowani musieli odpowiedzieć na 75 pytań dotyczących przemysłu marihuany w Kanadzie.

Oto najciekawsze wnioski z ponad 60 stronicowego raportu.

  • Od lipca 2017 r. Około 4,5 miliona Kanadyjczyków lub 26% populacji używało konopi.
  • 34% Kanadyjczyków ma przyjaciela lub członka rodziny, który obecnie używa marihuany do celów rekreacyjnych
  • 78% ankietowanych jest świadomych, że medyczna marihuana może zastąpić niektóre rodzaje farmaceutyków.
  • 24% obecnych i potencjalnych użytkowników zastępuje alkohol marihuaną.
  • 28% interesuje się jadalnymi formami konopi, a 60% twierdzi, że palenie jest preferowaną metodę konsumowania marihuany
  • 77% obecnych i potencjalnych użytkowników konopi indyjskich powiedziało, że zakupi konopie indyjskie od licencjonowanego plantatora.
  • 63% badanych popierało pomysł kupowania marihuany w sklepach stacjonarnych, a 30% preferuje zakupy online.
  • 72% Kanadyjczyków uważa, że rząd federalny powinien odpuścić i wyeliminować wcześniejsze i aktualne kary za posiadanie marihuany.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -