- Reklama -
Banner

Czy pomarańczowe włoski na marihuanie oznaczają wysoką moc?

Spojrzenie na kolor kwiatów konopi może być świetnym wskaźnikiem jakości, efektów i nie tylko. Oto, co musisz wiedzieć o pomarańczowych włosach na konopiach.

Wszyscy wiemy, że jedną z cech charakterystycznych konopi jest wspaniała gama kolorów. I chociaż wszyscy możemy docenić piękno ciemnozielonego topa, to w pomarańczowych włoskach jest coś wyjątkowego.

Pomarańczowe włoski na marihuanie sprawiają, że wiele odmian wydaje się egzotycznych i jest czymś, co od dawna intryguje użytkowników konopi. Bez względu na to, jaką odmianę konopi wybierzesz, w kwiatach znajdują się różne malutkie, kolorowe włoski. Ale dlaczego w ogóle istnieją pomarańczowe włoski na konopiach? Przyjrzyjmy się bliżej temu zjawisku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Anatomia konopi

Rośliny konopi mają podobną anatomię do innych roślin. Aby zrozumieć, dlaczego konopie wytwarzają pomarańczowe włosy, musimy zapoznać się z anatomią rośliny.

 • Węzły – w tych obszarach następuje oddzielenie gałęzi od pnia. Na większości węzłów rosną kwiaty i rozwijają się liście wachlarzowe.
 • Szczyty – kilka kwiatów zgrupowanych bardzo blisko siebie, zwykle w pobliżu szczytowych gałęzi. Na szczycie głównej łodygi znajduje się najważniejszy i największy szczyt.
 • Przylistki — części reprodukcyjne żeńskich roślin, które są otoczone małymi listkami w kształcie łzy, znanymi jako przylistki. Są to miejsca, z których wyrastają przedkwiaty tuż przed rozkwitnięciem.
 • Kielich – sam kwiat, składający się z gruczołów żywicznych i struktury kwiatu. Warstwa ochronna przylistków otacza kielich, pokrywając organy rozrodcze rośliny. Tutaj powstają nasiona.
 • Słupki / Pistile – to pomarańczowe włoski wystające z kielichów. Słupki to narządy płciowe żeńskiej rośliny konopi. Słupki są jedną z najwcześniejszych oznak, że roślina konopi zaczyna kwitnąć.
 • Trichomy – Te bulwiaste gruczoły żywiczne tworzą mroźną, lepką żywicę zawierającą kannabinoidy i terpeny. Kannabinoidy i terpeny są obecne w większych stężeniach w bardziej żywicznych kwiatach.

Pomarańczowe włosy na marihuanie

marihuana z pomaranczowymi wloskami

Znane jako słupki, pomarańczowe włoski są tym, co łapie pyłek z męskiej rośliny konopi. Słupki żeńskiej rośliny konopi służą jako narządy rozrodcze. Ich celem jest wychwytywanie pyłku z roślin męskich podczas kwitnienia. Pyłek jest zasysany z powrotem do rośliny przez włoski . Pyłek zapyla słupki po zetknięciu się z nimi. W tym momencie roślina żeńska zacznie produkować nasiona.

Jednak hodowcy zabierają rośliny męskie z pola w okresie wegetacji, aby powstrzymać zapylanie, aby rośliny żeńskie mogły skoncentrować się na wytwarzaniu kwiatów, a nie nasion. W rezultacie kannabinoidy i terpeny są produkowane w większych ilościach.

Co oznaczają pomarańczowe włoski na kwiatach konopi?

Teraz, gdy wiemy, czym są pomarańczowe włosy i słupki, przyjrzyjmy się nieco bardziej pomarańczowym włosom na trawce. Odmiany Orange Kush łatwo wytwarzają słupki, które są jednymi z pierwszych oznak, że roślina konopi zaczyna kwitnąć. Żeńskie kwiaty rośliny wyrastają z pąka lub kielicha, który jest ich podstawą.

Słupki nie zawsze są pomarańczowe. W fazie wegetatywnej włoski są białe, a gdy zbliżają się do fazy kwitnienia, zaczynają zmieniać kolor. Początkowo są żółte, a gdy wchodzą w fazę kwitnienia stają się pomarańczowe,.

Czy pomarańczowe włoski na topach powodują haj?

slupki pomaranczowe wloski na marihuanie

Żywe pomarańczowe odcienie mogą sugerować, że kryje się w nich coś niezwykłego. Kiedy pytasz, czy pomarańczowe włosy na trawce powodują haj, w rzeczywistości pytasz: „czy słupki zawierają THC?”.

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że kwiaty pokryte kolorowymi włoskami są silniejsze. Nie jest to jednak prawda. Na etapie kwitnienia słupki mają kluczowe znaczenie, ale to właśnie trichomy zawierają THC. Tak więc pomarańczowe włoski na topach nie powodują haju. Błyszczące trichomy na twojej marihuanie powodują, że jesteś na haju.

Czy pomarańczowe włoski oznaczają wysoką zawartość THC?

Pomimo powszechnego przekonania, że kolorowe kwiaty są silniejsze i mają mocniejsze uderzenie, niekoniecznie jest to prawda. Chociaż słupki są integralnym elementem procesu kwitnienia, nie są odpowiedzialne za zawartość kannabinoidów.

Zamiast tego o wiele lepiej jest skupić się na trichomach, które ze względu na niewiarygodnie wysoką zawartość żywicy, kwiaty wyglądają jak zmrożone, a im bardziej zmrożony kwiat, tym prawdopodobnie zawiera więcej kannabinoidów, terpenów i innych cennych związków zawartych w konopiach.

Dlaczego niektóre odmiany marihuany są fioletowe?

Wbrew powszechnemu przekonaniu fioletowe odmiany marihuany nie wskazują na siłę. Ale co powoduje, że niektóre odmiany są fioletowe? Za ten kolor odpowiadają antocyjany – rozpuszczalne w wodzie flawonoidy, które przyjmują różne kolory w zależności od wartości pH. Przy niskim pH kolor wydaje się niebieski; przy wyższych poziomach pH wydaje się purpurowy, a przy najwyższych poziomach pH wydaje się czerwony.

Tak jak odmiany Indica, większość fioletowych odmian konopi blokuje cię na kanapie i wywołuje silny efekt psychoaktywny, idealny do łagodzenia bólu i wallki z bezsennością. Jednak ostatnio pojawiły się programy hodowlane, które łączą fioletowe odmiany z innymi genetykami, aby zmniejszyć efekt senności, jednocześnie zwiększając energetyzujący efekt odmian sativa.

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować