Dołącz do nas

Aktualności ze świata

Policjant podrzucił narkotyki. Nie wiedział tylko, że kamera na mundurze wszystko nagrała

Published

on

policjant podrzucił narkotyki. nie wiedział, że kamera na mundurze wszystko nagrała

W ostatnim czasie często słyszymy o policjantach, którzy nadużywają władzy. Rzadko natomiast widać historie, w których policjant rejestruje kamerą swoje nadużycia.

To właśnie niedawno wydarzyło się w Baltimore, kiedy policjant przez przypadek nagrał sytuację, w której podrzuca narkotyki na miejscu zbrodni. W filmie ze stycznia 2017r. policjant Richard Pinheiro umieszcza woreczek z pigułkami w koszu, a następnie wychodzi na ulice, gdzie wyłącza kamerę. Włącza ją ponownie, kiedy wraca w okolice kosza i niespodziewanie szybko znajduje podejrzane substancje.

Oto kluczowy błąd, jaki popełnił Pinheiro: najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, że kamery na mundurze zapisują ostatnie 30 sekund materiału wideo, zanim zostaną ręcznie wyłączone. Z tego powodu policjant został przyłapany na podrzucaniu narkotyków.

“Zamierzam sprawdzić tutaj”, mówi Pinheiro, kiedy aparat jest włączony. Następnie idzie na miejsce, w które podrzucił narkotyki i rozgląda się w ich poszukiwaniu. Wreszcie podchodzi do miejsca, gdzie włożył pigułki, podnosi je i mówi: “Yo!”. Inni policjanci również udają i zachowują się, jak gdyby nikt nikomu nic nie podłożył.

Oskarżony o posiadanie narkotyków w tym tygodniu odbył rozprawę sądową, jednak prokurator odrzucił podejrzenia, kiedy zobaczył nagranie z kamery.

Departament Policji w Baltimore powiedział, że weźmie pod lupę trzech oficerów, którzy obecni są na nagraniu. Jeden z nich został już zawieszony, a dwóch pozostali pełnią służbę administracyjną bez możliwości kontaktu ze społeczeństwem.

 

Kliknij aby skomentować

Skomentuj artykuł!

avatar
  Subskrybuj temat  
Powiadom o

Polecamy

Reklama

Fakty Konopne TV

Reklama
Reklama

Popularne