- Reklama -
Banner

Policjant podrzucił narkotyki. Nie wiedział tylko, że kamera na mundurze wszystko nagrała

W ostatnim czasie często słyszymy o policjantach, którzy nadużywają władzy. Rzadko natomiast widać historie, w których policjant rejestruje kamerą swoje nadużycia.

To właśnie niedawno wydarzyło się w Baltimore, kiedy policjant przez przypadek nagrał sytuację, w której podrzuca narkotyki na miejscu zbrodni. W filmie ze stycznia 2017r. policjant Richard Pinheiro umieszcza woreczek z pigułkami w koszu, a następnie wychodzi na ulice, gdzie wyłącza kamerę. Włącza ją ponownie, kiedy wraca w okolice kosza i niespodziewanie szybko znajduje podejrzane substancje.

Oto kluczowy błąd, jaki popełnił Pinheiro: najwyraźniej nie zdawał sobie sprawy, że kamery na mundurze zapisują ostatnie 30 sekund materiału wideo, zanim zostaną ręcznie wyłączone. Z tego powodu policjant został przyłapany na podrzucaniu narkotyków.

“Zamierzam sprawdzić tutaj”, mówi Pinheiro, kiedy aparat jest włączony. Następnie idzie na miejsce, w które podrzucił narkotyki i rozgląda się w ich poszukiwaniu. Wreszcie podchodzi do miejsca, gdzie włożył pigułki, podnosi je i mówi: “Yo!”. Inni policjanci również udają i zachowują się, jak gdyby nikt nikomu nic nie podłożył.

Oskarżony o posiadanie narkotyków w tym tygodniu odbył rozprawę sądową, jednak prokurator odrzucił podejrzenia, kiedy zobaczył nagranie z kamery.

Departament Policji w Baltimore powiedział, że weźmie pod lupę trzech oficerów, którzy obecni są na nagraniu. Jeden z nich został już zawieszony, a dwóch pozostali pełnią służbę administracyjną bez możliwości kontaktu ze społeczeństwem.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! Arizer Air II vaporizer

  Arizer Solo 2 Vaporizer

  649 

Mogą Cię zainteresować