- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Policjant oddał 7 strzałów do mężczyzny, bo poczuł “zapach marihuany” i “myślał, że umrze” [VIDEO +18]

Policjant, który 20 czerwca 2017 roku zastrzelił mężczyznę podczas rutynowej kontroli drogowej powiedział, że zapach “spalonej marihuany w samochodzie Philando Castile sprawił, że uwierzył on, że jego życie jest zagrożone.

Philando Castile został zastrzelony, bo mężczyzna wyczuł w samochodzie zapach marihuany i myślał, że umrze
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

“Myślałem, że umrę” powiedział Jeronimo Yanez.

“Pomyślałem, że jeśli ma on odwagę palić marihuanę na przeciwko pięcioletniej dziewczynki i ryzykuje jej zdrowie i zdrowie jej płuc narażając ją na bierne palenie, a pasażerka robiła dokładnie to samo, to nie bałby się również mnie. I wtedy oddałem strzały, a po ich oddaniu dziewczyny zaczęły krzyczeć.” (źródła: The Guardian, Wasington PostStar Tribune)

Akcja od 1:20.

Przypomnijmy – 20 czerwca policjant z Minnesory zastrzelił Philando Castile podczas kontroli drogowej. Jak widać na nagraniu policjant oddał SIEDEM strzałów do kierowcy. Kontrola rozpoczęła się tradycyjnie od kontroli dokumentów.

- Reklama - Cannabis Light logo

“Muszę Panu powiedzieć, że mam broń palną” – powiedział Castile 30 sekund po rozpoczęciu kontroli.

“W porządku – przerwał mu Yanez i kazał nie wyciągać pistoletu. Castile powiedział, że nie robi tego, co potwierdzała jego współpasażerka.

“Nie wyciągam go!” – odparł Castile. Yanez krzyknął ponownie – “Nie wyciągaj go!”, po czym oddał siedem strzałów w kierunku podejrzanego.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Nie jest to pierwszy przypadek, kiedy policjant powołał się na domniemane zagrożenie stwarzane przez zapach marihuany, aby uzasadnić oddanie śmiertelnych strzałów wobec podejrzanego. W ubiegłym roku policjant w Północnej Karolinie zdecydował się na oddanie strzałów Keitha Lamonta Scotta, którego zobaczył, kiedy palił marihuanę w samochodzie.

Tłumaczenie policjantów dotyczące niebezpieczeństwa jakie stwarza zapach marihuany jest trudny do pogodzenia z tym, co naukowcy wiedzą o skutkach palenia marihuany. Liczne badania wykazały, że używanie marihuany powoduje zmniejszenie agresji. Zarówno eksperci ds. polityki narkotykowe, jak i eksperci ds. zdrowia twierdzą, że używanie marihuany jest mniej szkodliwe dla społeczeństwa, niż używanie większości innych narkotyków, zwłaszcza alkoholu.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -