- Reklama -
Banner

Podsumowanie 6 lat po legalizacji marihuany w Urugwaju

Na pewno Urugwaj nie jest światowym liderem w sprzedaży konopi, mimo że była to pierwsza na świecie współczesna nacja, która zalegalizowała marihuanę dla dorosłych. Do historii przeszła decyzja ówczesnego Prezydenta José Mujica, który w grudniu 2013 roku podpisał ustawę legalizującą marihuanę dla osób pełnoletnich.

Urugwaj w lipcu 2017 roku uruchomił komercyjną sprzedaż konopi do użytku dorosłych. W ciągu sześciu lat od tego momentu, licencjonowane sklepy w kraju sprzedały 10,7 miliona gramów, czyli mniej więcej 10 ton i 700 kilogramów, według danych opublikowanych 19 lipca przez Urugwajski Instytut Regulacji i Kontroli Konopi (IRCCA), jak donosi El País.

Dla porównania, w Polsce pacjenci używający marihuany do celów medycznych kupili w aptekach prawie tonę medycznej marihuany w pierwszym półroczu 2023 roku.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W Urugwaju, gdzie mieszka 3,4 miliona osób, ponad 61,500 osób zarejestrowało się do zakupu konopi w 37 aptekach upoważnionych do ich sprzedaży, jak donosi IRCCA. Trzy firmy mają licencję na uprawę trzech odmian konopi na komercyjny rynek dla dorosłych: dwa rodzaje są ograniczone do 9% THC, a trzeci do 15% THC, jak podaje El País.

Procesy produkcji konopi sprzedawanych w aptekach są prowadzone pod ścisłą kontrolą i są śledzone na każdym etapie,” według IRCCA. “Każda partia przed jej wprowadzeniem na rynek jest analizowana w [jednym z pięciu] specjalistycznych laboratoriów pod kątem zarówno parametrów mikrobiologicznych (obecności patogenów) jak i fizykochemicznych (ciężkie metale, pestycydy, itp.).”

Przed federalną legalizacją, rząd Urugwaju w dużej mierze tolerował rekreacyjne używanie konopi, dzięki jednym z najluźniejszych przepisów dotyczących konopi na świecie, według Higher Yields, międzynarodowej firmy konsultingowej z siedzibą w Denver. Choć transakcje z konopiami były nielegalne przed 2013 rokiem, istniały “nieformalne porozumienia” między indywidualnymi konsumentami a urzędnikami rządowymi, którzy umożliwiali dostęp, według Higher Yields.

Ustawa podpisana w 2013 roku pozwoliła rządowi Urugwaju lepiej śledzić, kto, gdzie i ile konopi uprawiał, oraz ile za to pobierał. Obecnie, około 14,600 osób jest zarejestrowanych do uprawy domowej, 306 zarejestrowanych klubów konopnych posiada 10,500 członków. Kluby te są licencjonowanymi organizacjami umożliwiającymi członkom uprawę, zbieranie i przetwarzanie konopi na własny użytek, według IRCCA.

Regulatorzy IRCCA sugerują, że Urugwajczycy “nie powinni uciekać się do rynku nielegalnego z ryzykiem, jakie to wiąże, zwłaszcza w zakresie zdrowia, ponieważ produkt tam oferowany nie spełnia kontroli jakości [w porównaniu do rynku licencjonowanego].”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować