- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Pierwszy miesiąc legalizacji w Waszyngtonie – 3,8mln ze sprzedaży marihuany

W pierwszym miesiącu sprzedaży legalnej marihuany w Waszyngtonie, sklepy osiągnęły sprzedaż na poziomie 3.800.000 dolarów, które mają przynieść ponad milion dolarów zysku z podatków.

waszyngton-marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mimo, że pozwolenia zostały wydane 40 sklepom, tylko 18 z nich odnotowało sprzedaż w lipcu.

“To bardzo dobry początek, biorąc pod uwagę, że system nie jest jeszcze w pełni gotowy” powiedział Brian Smith, rzecznik Washington Liquor Control Board.

W pierwszym miesiącu detalicznej sprzedaży marihuany w Kolorado, stan zarobił około 2 miliony dolarów z akcyz i podatków ze sprzedaży.

Tak jak Kolorado, Waszyngton będzie opodatkowywał marihuanę na dwa sposoby: podatki od sprzedaży i akcyza.

- Reklama - Cannabis Light logo

Podatki akcyzowe są wypłacane w trzech punktach: Kiedy hodowca przekazuje marihuanę do wydawcy, gdy wydawca przenosi go do sklepu a następnie gdy sprzedawca sprzedaje konsumentowi. Stawka podatku na wszystkich trzech punktach wynosi 25 procent.

Ustawodawcy nie liczą dochodów ze sprzedaży marihuany, dopóki nie rozpocznie się kolejny rok podatkowy w lipcu 2015. Jak na razie, prognozują oni zarobki z podatków na poziomie 122.000.000 dolarów w ciągu najbliższych dwóch lat.

Stan Kolorado zebrał 34.900.000 dolarów ze wszystkich podatków, opłat i licencji od początku roku, a w samym czerwcu sprzedaż marihuany medycznej i rekreacyjnej wyniosła 24.700.000 dolarów

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.plNajnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -