- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Wszystko co musisz wiedzieć o dekryminalizacji marihuany w Waszyngtonie

Stan Waszynton – od 16-ego lipca posiadanie do 28g marihuany jest wykroczeniem karanym grzywną w wysokości 25 dolarów.

marihuana-w-waszyngtonie-dekryminalizacja-legalizacja
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Mimo wprowadzenia mniej represyjnych ustaw dotyczących marihuany, ważne jest, aby pamiętać, że dekryminalizacja nie pozwala na legalne posiadanie nieograniczonych ilości, i nadal można zostać aresztowanym za złamanie obowiązującego prawa.

Publiczne używanie marihuany w dowolnym miejscu nadal pozostaje nielegalne.

Dekryminalizacja marihuany w Waszyngtonie wprowadza następujące zmiany do swojego prawa:

Kary dla osób pełnoletnich
Posiadanie lub rozdawanie poniżej 28g marihuany będzie wykroczeniem karanym grzywną w wysokości 25 dolarów. Ponadto policja może skonfiskować zatrzymany towar, jeśli zobaczy go jeszcze raz po wydaniu grzywny.

- Reklama - Cannabis Light logo

Kary dla osób poniżej 18 roku życia
Posiadanie lub rozdawanie do 28g marihuany będzie karane 25 dolarową karą grzywny, i konfiskatą marihuany jak również akcesoriów do jej palenia. Ponadto rodzic lub prawny opiekun małoletniego zostaną powiadomieni o popełnieniu wykroczenia.

Wyjątki dla spożycia publicznego
Palenie marihuany w miejscu publicznym, czy to na ulicy, chodniku, parkingu lub parku pozostaje przestępstwem. Kary grzywny obowiązują również palenie w samochodzie, i wszystkich miejscach w których poruszają się ludzie.


Przeszukiwanie
Od kiedy ustawa weszła w życie, posiadanie lub rozdawanie do 28g marihuany nie jest podstawą do nakazu przeszukania. Dodatkow, zapach marihuany i posiadanie uncji marihuany nie może być wykorzystane do podejrzenia o popełnienie przestępstwa, chyba, że badane jest to, czy osobnik prowadzi pojazd pod wpływem THC.

- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Podanie nieprawdziwych danych policji
Każdy kto odmawia podania swoich danych w celu wydania grzywny, lub są one zmyślone podlega dodatkowej karze w wysokości 100 dolarów

Dochody z grzywien
Wszystkie pieniądze zebrane z kar za posiadanie marihuany trafiają do nowo utworzonego Funduszu Zapobiegania Nadużywania Substancji.

Wpływ na pomoc publiczną
Łamanie prawa za posiadanie marihuany nie czyni człowieka przestępcą, i nie kwalifikuje się on do programu pomocy publicznej.

Nieletni
Pozytywne testy na obecność marihuany w organizmie, i naruszenie możliwej ilości posiadanej marihuany może być użyte jako podstawa do wydania zakazu stosowania i posiadania marihuany.

Prawdopodobnie tylko lokalne biuro policji w mieście będzie wydawało nakazy aresztowań. Policjanci w Waszyngtonie którzy patrolują tereny w dzielnicach, nadal będą egzekwować prawo federalne które mogłoby doprowadzić do wydania nakazu aresztowania, wezwania do sądu, lub zapłacenia grzywny.

Podobne artykuły


Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -