- Reklama -
Banner

Wszystko co musisz wiedzieć o dekryminalizacji marihuany w Waszyngtonie

Stan Waszynton – od 16-ego lipca posiadanie do 28g marihuany jest wykroczeniem karanym grzywną w wysokości 25 dolarów.

Mimo wprowadzenia mniej represyjnych ustaw dotyczących marihuany, ważne jest, aby pamiętać, że dekryminalizacja nie pozwala na legalne posiadanie nieograniczonych ilości, i nadal można zostać aresztowanym za złamanie obowiązującego prawa.

Publiczne używanie marihuany w dowolnym miejscu nadal pozostaje nielegalne.

Dekryminalizacja marihuany w Waszyngtonie wprowadza następujące zmiany do swojego prawa:

Kary dla osób pełnoletnich
Posiadanie lub rozdawanie poniżej 28g marihuany będzie wykroczeniem karanym grzywną w wysokości 25 dolarów. Ponadto policja może skonfiskować zatrzymany towar, jeśli zobaczy go jeszcze raz po wydaniu grzywny.

Kary dla osób poniżej 18 roku życia
Posiadanie lub rozdawanie do 28g marihuany będzie karane 25 dolarową karą grzywny, i konfiskatą marihuany jak również akcesoriów do jej palenia. Ponadto rodzic lub prawny opiekun małoletniego zostaną powiadomieni o popełnieniu wykroczenia.

Wyjątki dla spożycia publicznego
Palenie marihuany w miejscu publicznym, czy to na ulicy, chodniku, parkingu lub parku pozostaje przestępstwem. Kary grzywny obowiązują również palenie w samochodzie, i wszystkich miejscach w których poruszają się ludzie.


Przeszukiwanie
Od kiedy ustawa weszła w życie, posiadanie lub rozdawanie do 28g marihuany nie jest podstawą do nakazu przeszukania. Dodatkow, zapach marihuany i posiadanie uncji marihuany nie może być wykorzystane do podejrzenia o popełnienie przestępstwa, chyba, że badane jest to, czy osobnik prowadzi pojazd pod wpływem THC.

Podanie nieprawdziwych danych policji
Każdy kto odmawia podania swoich danych w celu wydania grzywny, lub są one zmyślone podlega dodatkowej karze w wysokości 100 dolarów

Dochody z grzywien
Wszystkie pieniądze zebrane z kar za posiadanie marihuany trafiają do nowo utworzonego Funduszu Zapobiegania Nadużywania Substancji.

Wpływ na pomoc publiczną
Łamanie prawa za posiadanie marihuany nie czyni człowieka przestępcą, i nie kwalifikuje się on do programu pomocy publicznej.

Nieletni
Pozytywne testy na obecność marihuany w organizmie, i naruszenie możliwej ilości posiadanej marihuany może być użyte jako podstawa do wydania zakazu stosowania i posiadania marihuany.

Prawdopodobnie tylko lokalne biuro policji w mieście będzie wydawało nakazy aresztowań. Policjanci w Waszyngtonie którzy patrolują tereny w dzielnicach, nadal będą egzekwować prawo federalne które mogłoby doprowadzić do wydania nakazu aresztowania, wezwania do sądu, lub zapłacenia grzywny.

Podobne artykuły


Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować