- Reklama -
Banner

Pierwszy klub konopny na Malcie rozpoczyna dystrybucję marihuany wśród swoich członków

Na Malcie zaznacza się historyczny moment w kontekście regulacji i dystrybucji marihuany. KDD Society, pierwszy zarejestrowany klub konopny na Malcie mający na celu redukcję ryzyka związanego z konsumpcją marihuany, rozpoczął dystrybucję marihuany wśród swoich zarejestrowanych członków. Ta inicjatywa podkreśla zmianę w podejściu do marihuany i jej konsumpcji na wyspie, kładąc nacisk na odpowiedzialne użytkowanie i ograniczanie potencjalnych szkód.

Pełna Operacyjność i Przejście Procesu Licencyjnego

Stowarzyszenie, zarejestrowane pod numerem CHRA 002, ogłosiło pełną operacyjność po otrzymaniu licencji na działalność w październiku 2023 roku. Proces licencyjny był rygorystyczny, obejmując szereg testów laboratoryjnych przeprowadzonych przez Authority for the Responsible Use Of Cannabis (ARUC) – Autorytet ds. Odpowiedzialnego Użytkowania Cannabis.

Testy te sprawdzały między innymi profil fitokannabinoidów, obecność mikroorganizmów, bakterii, drożdży, pleśni, mykotoksyn, metali ciężkich, jak również wilgotność i obecność zanieczyszczeń. Dzięki temu członkowie klubów konopnych mają pewność, że dystrybuowany produkt jest wolny od niepożądanych zanieczyszczeń.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Unikalne oznakowanie i pakowanie

Marihuana dystrybuowana przez stowarzyszenie jest łatwo identyfikowalna dzięki unikalnemu etykietowaniu i pieczęciom ARUC, które znajdują się na opakowaniach z zabezpieczeniami przed otwarciem przez dzieci. To podkreśla wysoki standard bezpieczeństwa i jakości produktu dostarczanego członkom.

Regulacje i bezpieczeństwo

ARUC podkreśla, że stowarzyszenia redukcji szkód związanych z konsumpcją marihuany są jedynymi regulowanymi podmiotami uprawnionymi do uprawy i dystrybucji konopi zawierających więcej niż 0,2% THC. Taki krok jest odzwierciedleniem zaangażowania w zapewnienie, że dostęp do marihuany odbywa się w sposób kontrolowany i zgodny z zasadami zdrowia publicznego oraz redukcji szkód.

Podsumowanie

Inauguracja działalności KDD Society jako pierwszego na Malcie Cannabis Clubu to przełomowy krok w kierunku regulacji i bezpiecznego dostępu do marihuany. Jest to również dowód na rosnące akceptowanie marihuany w kontekście zdrowia publicznego i redukcji szkód. Działania takie jak te podejmowane przez ARUC i KDD Society mogą służyć jako model dla innych krajów dążących do reform w zakresie polityki narkotykowej, skupiając się na bezpieczeństwie, edukacji i odpowiedzialności użytkowników.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filterki do jointów Purize z aktywnym węglem XTRA Slim SPY 50 szt.

  37 
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować