- Reklama -
Banner

Malta wydała 2 pierwsze licencje klubom konopnym

Urząd ds. Odpowiedzialnego Używania Konopi (AOUK) na Malcie oficjalnie potwierdził przyznanie dwóch początkowych licencji dla przyszłych stowarzyszeń zajmujących się uprawą konopi.

Przyznane licencje umożliwiają stowarzyszeniom rozpoczęcie budowy obiektów do uprawy, ale nie dopuszczają do samej uprawy roślin.

Tylko po uzyskaniu oficjalnej zgody na działalność, która zostanie udzielona po dalszych inspekcjach przez AOUK, stowarzyszenia będą mogły rozpocząć uprawę – jak podkreślił prezes wykonawczy AOUK, Leonid McKay.

Licencja wstępna zatwierdza proponowany model działalności. Pełna zgoda na działalność zostanie wydana, gdy stowarzyszenia zakończą wszystkie przygotowania, a urząd potwierdzi ich zgodność z regulacjami,” powiedział McKay.

Proces weryfikacji stowarzyszeń

Dwa stowarzyszenia otrzymały już licencje, a inne są “obecnie w finalnej fazie weryfikacji i autoryzacji”. Dla tych stowarzyszeń, które otrzymały licencję wstępną, następnym krokiem będzie wydanie numeru rejestracyjnego, nadającego im “osobowość prawną”.

Wiadomość ta nadeszła pięć miesięcy po opublikowaniu oficjalnej informacji dotyczącej zmienionych kar, regulaminu członkostwa oraz wymogów dokumentacyjnych dla stowarzyszeń związanych z konopiami, po początkowym ogłoszeniu w styczniu.

Zgodnie z zasadami ogłoszonymi w marcu, kluby konopne na Malcie będą musiały prowadzić rejestr zawierający dane osobowe członków i muszą działać “bez zysku”, wynagradzając swoich administratorów zgodnie z rynkowymi stawkami ustanowionymi przez Ustawę o Organizacjach Dobroczynnych.

Kary i opłaty

Za nieprzestrzeganie regulacji przewidziane są kary – w tym grzywny do 10 000 € za sprzedaż nieletnim czy osobom niebędącym członkami stowarzyszenia. Jednocześnie opłaty rejestracyjne zostały znacznie obniżone z początkowo zapowiedzianej minimalnej opłaty w wysokości 8 750 € rocznie do jedynie 1 000 € rocznie dla małych stowarzyszeń liczących do 50 członków.

Stowarzyszenia liczące od 351 do 500 członków będą płacić opłatę roczną w wysokości 26 000 €.

Oficjalna informacja upoważnia inspektorów AOUK do przeprowadzania inspekcji miejscowych oraz audytów. Stowarzyszenia, które łamią przepisy, mogą się spodziewać różnych sankcji, począwszy od ostrzeżeń, aż po cofnięcie licencji.

Mykożerca - producent bezobsługowych growkitów grzybów psylocybinowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  Filtry z aktywnym węglem Purize XTRA Slim 50 GREEN

  35 
 • Pax Mini Waporyzator

  PAX Mini

  699 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Vape Pen CBD Shadow Silver – Deep CBD

  279 

Mogą Cię zainteresować