- Reklama -
Banner

Malta zatwierdza 3 nowe kluby konopne i organizuje pierwsze sesje szkoleniowe dotyczące redukcji szkód

Maltański Urząd ds. Odpowiedzialnego Użytkowania Konopi (ARUC) wydał trzy nowe licencje na stowarzyszenia redukcji szkód związanych z konopiami (CHRA). Po zatwierdzeniu łącznie pięciu klubów konopnych, Sprawt, Northern Lights i NEGE dołączają do klubów KDD Society i Ta’ Zelli, które uzyskały licencję na początku listopada.

Zgodnie z maltańskimi zasadami dotyczącymi klubów konopnych, tylko stowarzyszenia wymienione na stronie internetowej ARUC mogą uprawiać i dystrybuować konopie indyjskie swoim członkom. Członkostwo jest ograniczone do mieszkańców Malty w wieku powyżej 18 lat; należy dostarczyć kopię dowodu tożsamości jako dowód wieku i miejsca zamieszkania.

ARUC ogłosiła także, że pierwsze szkolenie w zakresie redukcji ryzyka dla licencjonowanych stowarzyszeń redukcji szkód oraz klubów konopnych jest w toku. Szkolenie, które odbyło się 28 i 29 listopada 2023 roku, umożliwiło uczestnikom lepsze zrozumienie praktyk redukcji szkód i kluczowej roli, jaką te stowarzyszenia odgrywają w promowaniu odpowiedzialnego spożywania konopi.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Tom Decorte z Uniwersytetu w Gandawie i Karen Mamo z ARUC byli wśród mówców, którzy zgłębili historyczne i operacyjne aspekty podejścia do redukcji ryzyka i szkód, jak donosi LovinMalta. Prelegenci podkreślili złożoną relację między zdrowiem publicznym a regulacją używania konopi do celów niemedycznych, zwracając uwagę na potrzebę dysponowania narzędziami dostosowanymi do różnych grup społecznych.

W oparciu o międzynarodowe doświadczenia z Belgii, Hiszpanii, Stanów Zjednoczonych i Urugwaju, prelegenci podkreślili wagę utrzymania „społecznego” aspektu redukcji szkód jako czynnika ochronnego przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z konsumpcją konopi.

Leonid McKay, przewodniczący Maltańskiego Urzędu ds. Odpowiedzialnego Użytkowania Konopi (ACHR), mówił o kluczowej roli, jaką Stowarzyszenia Redukcji Szkód (ARUC) będą odgrywać w nadchodzących miesiącach jako aktywni agenci pozytywnej zmiany. Wyraził zadowolenie z zaangażowania klubów konopnych w promowanie podejść do redukcji ryzyka i szkód oraz wsparcia ARUC w protokołach badawczych opartych na dowodach oraz kampaniach edukacyjnych dotyczących odpowiedzialnego używania konopi.

Dwudniowy program poruszył również kluczowe aspekty operacyjne ACHR oraz znaczenie zbierania danych dla celów badawczych, torując drogę do świadomego podejmowania decyzji i przyszłych postępów w regulacji konopi na Malcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • DynaVap VapCap M 2021 waporyzator manualny do suszu

  279 
 • Filtry węglowe Purize XTRA Slim White 100 szt.

  69 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować