- Reklama -
Banner

Pierwszy dzień legalnej marihuany w Kalifornii – kilkudziesięciometrowe kolejki od 6 rano

Kalifornia: Pierwszego stycznia weszła w życie legalizacja marihuany do celów rekreacyjnych. Już o samym świcie zaczęły formować się kolejki przed wieloma licencjonowanymi sklepami z marihuaną w San Diego. W kolejkach stali starsi ludzie w garniturach i młodzi ludzie w piżamach, którzy kilka godzin czekali na otwarcie pierwszych sklepów z legalną marihuaną, aby kupić gotowe jointy, kremy i pokarmy z konopiami indyjskimi.

Sklepy Urbn Leaf mieszczące się w Bay Park i Golden Hill, wynajęły specjalny autobus, aby zabrać klientów z baru w Pacific Beach. Firma zatrudniła również 31 kierowców, którzy realizują dostawy marihuany w San Diego.

“Możemy dostarczyć marihuanę w 20 minut, tak jak pizzę” – powiedział Will Senn, współzałożyciel Urbn Leaf.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kiedy zobaczył kolejkę przed sklepem w Bay Park, powiedział, że “To jest szalone! Byliśmy przygotowani na tłumy, ale nie spodziewaliśmy się tego.” – czytamy w LA Times.

legalna marihuana kalifornia
fot. thecalifornian.com

Tylko do południa pierwszego dnia legalnej sprzedaży marihuany sklep obsłużył ponad 350 klientów.

“Wewnątrz są tłumy, stoi 75 osób w kolejce, a wydłuża się ona z każdą minutą.”

O godzinie 6:30 Richard Gold – pierwszy klient – stał w mgle przed sklepem i czekał na godzinę 7:00, kiedy sklep miał zostać otwarty. “To jest historyczny moment i chciałem być pierwszą osobą w kolejce.”

Zobacz też: Legalizacja marihuany w Kalifornii – zasady sprzedaży

Legalizacja marihuany w Kalifornii

kalifornia legalna marihuana 2018
fot. cnn.com

W 1996r. Kalifornia stała się pierwszym stanem, który zalegalizował medyczną marihuanę. Od tego czasu marihuana do celów medycznych została zalegalizowana w 29 stanach.

Kalifornia w listopadzie 2016r. dołączyła do pięciu innych stanów, które zalegalizowały marihuanę do celów rekreacyjnych. Wyborcy w przeważającej większości zagłosowali za ustawą 64, która zalegalizowała możliwość posiadania i uprawy niewielkiej ilości konopi indyjskich.

Hrabstwa w Kalifornii otrzymały prawo do rezygnacji ze sprzedaży konopi indyjskich, a około 70% Kalifornijskich miast skorzystało z tego przywileju. Wiele miast zgodziło się jednak na legalną sprzedaż, w szczególności San Diego, które zatwierdziło możliwość uprawy, produkcji, testowania i sprzedaży konopi indyjskich.

W San Diego 12 sklepów otrzymało licencję na sprzedaż marihuany rekreacyjnej, a przed każdym z nich jeszcze przed otwarciem tworzyły się kilkudziesięciometrowe kolejki.

“Przekształciliśmy to w uroczystość, która sprawiła, że wszystko poszło gładko. Mamy loterie, muzykę na żywo i jedzenie.”

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować