- Reklama -
Banner

Kalifornia: Dostawa marihuany nawet do miast, w których sprzedaż jest zakazana

Kalifornijskie władze oświadczyły w piątek, że dostawy konopi indyjskich można realizować w dowolnym miejscu w Kalifornii, nawet w lokalizacjach, które zakazują sprzedaży marihuany.

Organy ścigania i California League of Cities sprzeciwiły się temu ruchowi, argumentując, że dostawy do miejsc, w których zakazuje się marihuany, osłabiają kontrolę samorządów lokalnych i zwiększą przestępczość na tych obszarach.

Dostawa marihuany była jedną z najbardziej dyskutowanych kwestii związanych z legalizacją, ponieważ organy regulacyjne wymuszają stałe zasady dotyczące uprawy, testowania, pakowania i dostarczania marihuany.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Kwestia dostawy została uwzględniona w przepisach opracowanych przez Biuro Kontroli Konopi, które wydaje większość zezwoleń na sprzedaż detaliczną. Przepisy wejdą w życie za 30 dni, chyba że sprzeciwi się Kalifornijskie Biuro Prawa Administracyjnego. Spór może zakończyć się w sądzie.

Biuro Kontroli Konopi utrzymuje, że ustawa o legalizacji marihuany zezwala na jej dostawy w całym stanie. Kalifornijskie Stowarzyszenie Szefów Policji, Liga Miast Kalifornijskich, Wielka Rada ds. Żywności i Handlu Rada Państw Zachodnich przeciwstawiła się dostawom marihuany w całym stanie i rozpoczęła kampanię online przeciwko tej zasadzie.

“Regulowane sklepy z marihuaną mają mocne zabezpieczenia, sprawdzają tożsamość i wiek nabywców oraz zatrudniają licencjonowanych pracowników” – powiedział dyrektor generalny James Araby w oświadczeniu. “Jeśli marihuana może być dostarczona wszędzie bez praktycznie żadnych regulacji, Kalifornia straci te zabezpieczenia.”

Zwolennicy dostaw na terenie całego stanu argumentowali, że chorzy i słabi ludzie żyjący na obszarach objętych zakazem, którzy używają marihuany w celu złagodzenia bólu, często nie są w stanie iść do sklepu po konopie, więc dla nich legalny rynek jest niedostępny.

Rzecznik California Cannabis Industry Association, Josh Drayton, powiedział, że większość miast i powiatów kalifornijskich wywarło lokalną kontrolę i jest przeciwnych regulacji marihuany, uniemożliwiając producentom napojów lub producentom suplementów diety partnerstwa z legalnymi dostawcami marihuany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować