- Reklama -
Banner

Palisz papierosy? Dodawaj do nich konopie, tak będzie bezpieczniej – twierdzą lekarze

Czy mieszanie kanabinoidów z tytoniem sprawia, że papieros jest bezpieczniejszy? Producent marihuany Vireo Health twierdzi, że tak.

Firma prowadzona przez lekarzy ogłosiła w czwartek, że uzyskała patent na „wyroby tytoniowe z dodatkiem konopi”, w tym papierosy, cygara i tytoń do fajek. Zgodnie z dokumentami US Patent and Trademark Office, Vireo zamierza wprowadzać na rynek produkty zawierające kannabinoidy jako bezpieczniejszą alternatywę dla tradycyjnego tytoniu.

„Jako lekarz jestem pasjonatem szukania sposobów na używanie marihuany w celu zmniejszenia szkodliwych skutków palenia tytoniu”, powiedział rzecznik firmy, Kyle Kingsley w komunikacie prasowym: „Cieszymy się ze współpracy z instytucjami badawczymi i firmami tytoniowymi zaangażowanymi w rozwój mniej szkodliwych produktów tytoniowych.”

- Reklama -
Growbox.pl - sklep z akcesoriami do uprawy roślin

Oczywiście mieszanie konopi i tytoniu nie jest nowym wynalazkiem. W wielu częściach świata, w tym w znacznej części Europy i na Karaibach, konsumenci regularnie łączą te dwa elementy w to, co amerykańscy konsumenci określają jako spliff, a europejczycy jako joint, chociaż kwestia nazewnictwa jest sporna. Inna powszechna metoda konsumpcji konopi, blunt, składa się z marihuany zawiniętej liść tytoniu.

Czytając oświadczenie patentowe firmy Vireo, można stwierdzić, że nie chodzi tu o to, aby dodawać marihuanę do każdego papierosa. Ważne są tu kannabinoidy, takie jak CBD, które można znaleźć również w suszu konopnym CBD. Susz konopi włóknistych nie powoduje efektów psychoaktywnych, a jest naturalnym źródłem cennych kannabinoidów.

susz konopny cbd
Susz konopny CBD – Green Candy

Oto jak Vireo opisuje tę koncepcję w swoim zgłoszeniu patentowym:

“Zasadniczo czysta frakcja co najmniej jednego kanabinoidu jest dodawana do wyrobów tytoniowych w celu zmniejszenia szkód związanych z używaniem tytoniu. Zmniejszenie szkód obejmuje podrażnienie i rakotwórczość tytoniu. Cały ekstrakt z konopi indyjskich miesza się bezpośrednio z tytoniem podczas procesu utwardzania lub wytwarzania. W przypadku papierosów, kanabinoidy mogą być wkładane do filtra papierosowego i / lub bibułek.”

Jeśli chodzi o deklarowane właściwości zmniejszające szkodliwość produktów, Vireo wskazuje na badania, które wykazały, że kannabinoidy mogą mieć właściwości przeciwzapalne, które mogą złagodzić podrażnienie jamy ustnej i gardła związane z paleniem tytoniu. Kanabinoidy mogą również zmniejszać ryzyko raka związane z paleniem, czytamy w związku patentowym Vireo.

„Stosowanie kanabinoidów jako dodatków do tytoniu, może być szczególnie przydatne jako mechanizm zmniejszania rakotwórczości związanej z wyrobami tytoniowymi. Przedstawiono znaczące dowody na to, że związki te mogą zmniejszać wzrost guza w zwierzęcych modelach raka ”.

Jeśli twierdzenia Vireo są prawdziwe, dodatek kannabinoidów może pomóc palaczom papierosów w redukcji szkód związanych z paleniem. To może być dobra wiadomość dla firm tytoniowych, które w ubiegłym roku odnotowały rekordowy spadek sprzedaży papierosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować