- Reklama -
Banner

Oto dlaczego powinieneś przestać palić jointy

Naukowcy z University of York ostrzegają nastolatków, którzy jako sposób konsumpcji marihuany wybierają jointy, czyli mieszankę marihuany i tytoniu. Długoterminowe palenie tytoniu może prowadzić do raka płuc, chorób serca, udaru mózgu, zaburzeń układu immunologicznego, rozedmy płuc, a także może skrócić czas życia nawet o 20 lat.

“Nawet jeśli zrezygnuje się z używania marihuany, można odczuć silne objawy odstawienia tytoniu.” – powiedział Ian Hamilton z University of York.

“Narażają się na wszystkie inne zagrożenia związane z paleniem tytoniu, takie jak rak, choroby serca i problemy z oddychaniem.”

Hamilton podkreśla, że długotrwałe używanie marihuany nie powoduje takich skutków jak palenie tytoniu, ale eksperci ostrzegają nastolatków przed używaniem marihuany przed 25 rokiem życia, kiedy ludzki mózg jeszcze się rozwija.

“Pilnie musimy dostarczać jasnych komunikatów dotyczących zdrowia publicznego w sposób, w który młodzi ludzie będą się angażować.” – powiedział Hamilton.

Ci, którzy preferują palenie jointów, zwykle korzystają z mieszanki marihuany i tytoniu. Niektórzy wybierają tę mieszankę ze względu na fakt, że istniała teoria na temat mocniejszego haju, kiedy marihuana mieszana jest z tytoniem. Teoria ta została jednak obalona badaniami. Inni dodają tytoniu, aby sam susz lepiej się spalał.

Raport z 2015 roku wskazuje, że w dowolnym europejskim kraju od 77 do 90% użytkowników konopi indyjskich miesza marihuanę z tytoniem. Dla porównania, tylko 5% konsumentów trawki w USA dodaje tytoniu do suszu.

Połączenie tytoniu i marihuany sprawia, że uzależnienie od trawki jest mocniejsze.

“Konopie indyjskie są mniej uzależniające od tytoniu, ale wykazaliśmy, że mieszanie tytoniu z konopiami zmniejsza motywację do rezygnacji z palenia konopi.” – powiedział Chandni Hindocha, doktor z University College London.

Wyniki badania pokazały, że osoby, które mieszają konopie indyjskie z tytoniem są ponad 5 razy częściej uzależnione od marihuany.

Liczba zgonów spowodowanych paleniem tytoniu jest najwyższa w Europie, a 16% wszystkich zgonów wśród osób powyżej 30 roku życia przypisuje się do tytoniu. Europa powoli zwiększa podatki na wyroby tytoniowe, a w Ameryce Północnej metoda ta okazała się skuteczna i stopniowo spadała liczba osób, które używały tytoniu.

W krajach, w których powszechne jest stosowanie tytoniu, naukowcy chętnie ostrzegają społeczeństwo przed niebezpieczeństwem związanym z łączeniem tytoniu z konopiami indyjskimi.

“Biorąc pod uwagę zmieniające się otoczenie legislacyjne związane z dostępem do marihuany, należy zwrócić większą uwagę na badania, aby zmniejszyć wykorzystanie dróg podawania, które wymagają jednoczesnego stosowania tytoniu.” – powiedział Michael T Lynskey, profesor na King’s College London, który Specjalizuje się w uzależnieniach.

Jedną z takich dróg jest waporyzacja, dzięki której nie trzeba używać tytoniu, aby susz w pełni się spalił, a właściwie – podgrzał. Waporyzacja polega na podgrzaniu suszu do temperatury, w której wszystkie substancje aktywne są uwalniane w postaci pary. Dzięki odpowiedniej temperaturze, żadne szkodliwe substancje nie przedostają się do organizmu, dzięki czemu jest to jedna z najzdrowszych metod konsumpcji marihuany.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat waporyzacji? Sprawdź nasz dział poświęcony waporyzacji!

Waporyzacja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować