Mieszasz marihuanę z tytoniem? Zobacz jak wpływa to na Twoją pamięć i serce

Mieszanie marihuany z tytoniem

Teoria twierdząca, że palenie marihuany z tytoniem zwiększy jej moc została już obalona przez naukowców. Przez długi okres użytkownicy marihuany wierzyli jednak, że mieszanie tytoniu z marihuaną zwiększa haj.

Ale w pierwszych tego typu badaniach, naukowcy zastanawiali się, jakie efekty powoduje mieszanie obu substancji. Zauważyli oni, że dodawanie tytoniu do marihuany może zmniejszyć upośledzenie pamięci krótkotrwałej, które spowodowane jest częstym używaniem marihuany.

Nowe badania przeprowadzone przez University College London sugerowały, że może być to spowodowane przez to, że sama nikotyna wyostrza umysł.

 

Ponieważ legalizacja marihuany staje się coraz bardziej powszechnym zjawiskiem, ważne jest abyśmy poznali wszystkie efekty używania marihuany, jak również efekty dodawania tytoniu do marihuany.

Naukowcy odkryli również, że palenie tytoniu i marihuany razem, czasowo zwiększa ciśnienie krwi i tętno. Eksperci stwierdzili, że odkrycia te mogą być niepokojące, biorąc pod uwagę długoterminowe zagrożenie dla zdrowia spowodowane paleniem samego tytoniu. Jak wiadomo, palenie papierosów powoduje choroby serca i różne formy raka.

Główny autor badań Chandni Hindocha powiedziała:

“Mit, że dodawanie tytoniu do marihuany zwiększy haj już został obalony i okazało się, że w rzeczywistości nie ma to wpływu na subiektywne doświadczenia.

Zostały jednak przeprowadzone niewielkie badania, które pokazują jak tytoń może wpłynąć na efekty używania marihuany.”

Profesor Val Curran, który także był zaangażowany w badania dodał, że “istnieje wyraźny wpływ na zdrowie publiczne, co sugeruje, że palenie tytoniu z marihuaną nie poprawia haju, ale jest zdecydowanie gorsze dla zdrowia, niż palenie samej marihuany.”

Jak przeprowadzono badania

W badaniu wzięło udział 24 konsumentów konopi indyjskich, którzy uczestniczyli w czterech sesjach palenia różnych jointów. Były jointy zawierające samą marihuanę, sam tytoń, tytoń z marihuaną i placebo.

Uczestnicy badania przed paleniem słuchali fragmenty wiersza, które następnie mieli przytoczyć po zakończeniu palenia jointów. Musieli wykonać też małe zadanie, aby ocenić ich pamięć przestrzenną.

Przed i po paleniu, uczestnicy badań mieli mierzone ciśnienie tętnicze i częstość akcji serca, oraz zbierane były od nich informacje na temat ich nastroju i efektów palenia.

Gdzie miesza się marihuanę z tytoniem?

Zdecydowana większość Europejczyków decyduje się na dodawanie tytoniu do marihuany. Niektórzy twierdzą, że to daje dodatkowego “kopa”, a inni robią to w celu poprawy spalania suszu.

Najnowsze badania wykazały, że aż 90% Europejczyków dodaje tytoniu do marihuany. Ta metoda jest mniej powszechna w Stanach Zjednoczonych, gdzie użytkownicy marihuany bardzo rzadko dodają do niej tytoniu.

Nowe badania wskazały, że tytoń ma zdolność do zmniejszenia zaburzeń pamięci związanych z marihuaną, a naukowcy twierdzą, że może to być przyczyną mieszania marihuany z tytoniem.

Ian Hamilton, naukowiec badający konopie na University of York stwierdził, że “nawet jeśli pamięć jest lepsza, to zwiększa to ryzyko chorób spowodowanych paleniem tytoniu. Są bezpieczniejsze sposoby na poprawę pamięci.”

Badania przeprowadzone na Georgia Regents University w 2015r. wykazały, że nikotyna poprawia zdolność do zapamiętywania, oraz ogólną pamięć.

Może to wyjaśnić, dlaczego uczestnicy badań, którzy palili marihuanę zmieszaną z tytoniem lepiej przypominali sobie fragmenty wiersza, niż osoby, które paliły samą marihuanę.

Eksperci jednak powtarzają, że dodawanie tytoniu do marihuany może zwiększyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i powstania nowotworów.

 

Udostępnij znajomym!
Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterPrint this pageEmail this to someoneShare on LinkedIn

Komentarzy


top 10 sposobów na palenie zioła

Top 10 sposobów na palenie zioła

1. Vaporizer VolcanoVaporizer Volcano kiedy trafił na rynek szybko zyskał reputacje najlepszego urządzenia wykorzystywanego w badaniach medycznych i nie tylko. Po naciśnięciu jednego przycisku,...
Lista krajów w których marihuana jest legalna

Kraje w których marihuana jest legalna

Większość krajów postkomunistycznych, oraz kraje skandynawskie są aktualnie jedynymi państwami w Unii Europejskiej, w których posiadanie marihuany jest przestępstwem zagrożonym karą więzienia.W większości pozostałych...
jak długo poszczególne narkotyki utrzymują się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie

Jak długo THC utrzymuje się w organizmie? Ilość czasu, przez którą organizm będzie zawierał nawet śladowe ilości THC zależy od wielu czynników, między innymi jak...

Popularne artykuły


Najnowsze artykuły

Marihuana wypadła mu pod nogi policjanta. Reakcja policjanta zaskoczyła wszystkich!

Mężczyzna został przyłapany, kiedy próbował ukryć woreczek wypełniony marihuaną, który przez przypadek wypadł mu z ręki. W nieoczekiwanym zwrocie akcji, policjant zamiast skonfiskować zioło,...

W Las Vegas powstanie największy na świecie sklep z marihuaną

Zaledwie cztery miesiące po legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych, w Las Vegas (stan Nevada) planowane jest otwarcie największego na świecie sklepu z marihuaną.Największy na...

Czy Grecja zalegalizuje marihuanę do celów rekreacyjnych?

W Greckiej telewizji jeden z polityków apeluje o legalizację marihuany do celów rekreacyjnych. Tym politykiem jest Yiannis Tsironis, który jest wiceministrem rolnictwa i należy do...
jak-rosna-konopie-indyjskie-marihuana

Od pestki do topów – czyli video pokazujące jak rosną konopie indyjskie

Większość osób widziała zdjęcia z upraw, jednak mało kto widział jak rośliny konopi zachowują się podczas wzrostu. Warto zobaczyć, jak w 2-3 miesiące z...