- Reklama -
Banner

Oregon: Wpływ legalizacji marihuany na częstość jej używania wśród studentów

Studenci w stanie Oregon używają więcej marihuany, od kiedy jej wykorzystanie do celów rekreacyjnych zostało zalegalizowane. Ale wzrost spożycia konopi zauważono głównie wśród studentów, którzy do tej pory pili duże ilości alkoholu.

Naukowcy z Oregon State University porównali używanie marihuany wśród studentów przed i po legalizacji i stwierdzili, że jej użycie wzrosło w kilku college’ach i uniwersytetach w całych Stanach Zjednoczonych, ale wzrosło bardziej na uniwersytecie w Oregonie.

“Wygląda na to, że legalizacja marihuany ma wpływ na jej użycie, ale istnieją pewne różnice w wynikach, które wymagają dalszych badań” – powiedział główny autor badań, David Kerr, profesor nadzwyczajny w School of Psychological Science w College of Liberal Arts.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Stwierdziliśmy, że w szkołach w różnych częściach kraju odnotowano wzrost spożycia marihuany wśród studentów, więc nie możemy przypisać tego wzrostu wyłącznie do legalizacji.”

Wpływ legalizacji na częstość jej używania

Uważa się, że badanie to jest pierwszym, które bada wzorce używania marihuany po legalizacji marihuany rekreacyjnej w Oregonie i jako pierwsze zbadało wpływ legalizacji w jakimkolwiek stanie na studentów college’u. Wyborcy w Oregonie zatwierdzili legalizację w 2014 r., a ustawa weszła w życie w 2015 r.

Legalizacja marihuany w Oregonie jest częścią większego trendu w Stanach Zjednoczonych, ale do tej pory przeprowadzono niewiele badań w celu zrozumienia jej wpływu na nowych użytkowników, obecnych użytkowników i stosowanie innych substancji.

W ramach badań uczestnicy pytani byli o używanie marihuany i palenie papierosów w ciągu ostatnich 30 dni, a także o częstotliwość spożywania alkoholu w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Korzystając z danych z dużej publicznej uczelni w Oregonie i sześciu innych uniwersytetów w całych Stanach Zjednoczonych, w których marihuana rekreacyjna nie jest legalna, naukowcy porównali wskaźniki używania marihuany przed i po zalegalizowaniu jej w stanie Oregon. Przeanalizowali także częstość używania alkoholu i używania papierosów.

Wzrost spożycia marihuany wśród studentów

Naukowcy odkryli, że ogólne wskaźniki używania marihuany wzrosły w siedmiu badanych uczelniach. Tempo upijania się – gdy osoba spożywa od czterech do pięciu lub więcej drinków w ciągu około dwóch godzin – pozostało bez zmian, a użycie papierosów w tym okresie spadło.

“Jest prawdopodobne, że wzrost używania marihuany w całym kraju wiąże się częściowo z liberalizacją przepisów dotyczących konopi indyjskich, ponieważ coraz więcej stanów je zalegalizuje, zarówno w celach rekreacyjnych, jak i medycznych lub w obu przypadkach” – powiedział Kerr.

Badacze odkryli również, że wskaźniki używania marihuany były ogólnie wyższe wśród mężczyzn mieszkających w mieszkaniach pozaszkolnych; osób identyfikujące się jako heteroseksualne; oraz osób uczęszczające do mniejszych, prywatnych uczelni.

Konsumenci alkoholu bardziej otwarci na marihuanę

Jednym z obszarów, w którym legalizacja miała wyraźny wpływ, byli studenci, którzy regularnie się upijali. Studenci uniwersytetu w Oregonie, którzy zgłosili regularne upijanie się, byli o 73 procent bardziej skłonni do używania marihuany w porównaniu do rówieśników w innych stanach, w których marihuana pozostaje nielegalna.

“Sądzimy, że mówi nam to więcej o ludziach, którzy pijają, niż o samym działaniu alkoholu” – powiedział Kerr. “Ci, którzy pijają, mogą być bardziej otwarci na używanie marihuany, jeśli dostęp do niej jest łatwy, podczas gdy ci, którzy unikają alkoholu ze względów kulturowych lub związanych ze stylem życia, mogą uniknąć marihuany niezależnie od jej statusu prawnego”.

Naukowcy odkryli także, że uczniowie z Oregonu w wieku poniżej 21 lat – minimalny wiek wymagany do zakupu i używania marihuany – wykazywali wyższe wskaźniki używania marihuany niż osoby powyżej 21 roku życia.

“Było to dla nas dużym zaskoczeniem” – powiedział Bae, główny statystyk badania.

Te wstępne ustalenia dotyczące używania marihuany wśród studentów pomagają stworzyć obraz tego, w jaki sposób legalizacja może wpływać na ludzi, powiedział Kerr, ale potrzebne są dalsze badania, zanim naukowcy będą w stanie oszacować szkody lub korzyści legalizacji dla młodych ludzi.

“Amerykanie przeprowadzają duży eksperyment z marihuaną” – powiedział Kerr. “Potrzebujemy dalszych badań, aby dowiedzieć się, jakie są wyniki tego eksperymentu.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować