- Reklama -
Banner

Oregon szacuje zyski ze sprzedaży legalnej marihuany

Ekonomiści ze stanu Oregon opublikowali pierwsze szacunki dotyczące wpływów podatkowych ze sprzedaży legalnej marihuany. Podobnie jak w Kolorado i Waszyngtonie, kwoty są ogromne, a wciąż rosną.

Pod koniec 2017 stan przewiduje wzrost przychodów o 67.2 miliony dolarów. Od 2017 do 2019 r. liczba ta wzrośnie do 156 milionów dolarów, dając zysk rzędu ponad 210 milionów dolarów.

“Jak dotąd, pierwszy rok sprzedaży legalnej marihuany w stanie Oregon przewyższył jej sprzedaż w stanie Waszyngton i goni stan Kolorado.” – według Oregon Economic and Revenue Forecast.

Raport przygotowywany jest cztery razy w roku przez Office of Administrative Services. Jest to pierwsze sprawozdanie zawierające prognozy dotyczące dochodów z podatków od sprzedaży marihuany.

W raporcie stwierdzono, że prognozowanie zysków ze sprzedaży marihuany jest trudne “bardzo niepewne”, a to ze względu na zmiany stawek podatkowych, rygorystyczne przepisy dotyczące produktów, które mogą mieć wpływ na całą branżę.

Ekonomiści zwrócili się jednak do Kolorado i Waszyngtonu, aby oprzeć prognozy i dane z rocznej sprzedaży marihuany o stworzone już algorytmy. Dzięki tym danym byli oni w stanie stwierdzić, że sprzedaż marihuany będzie wyższa, niż w Waszyngtonie, ale niższa, niż w stanie Kolorado.

Oto cztery decydujące czynniki:

 • Badania wskazują, ze w ubiegłym miesiącu więcej mieszkańców stanu Oregon zgłosiło korzystanie z marihuany, niż w stanie Waszyngton.
 • Oregon ma niższą stawkę podatkową niż Waszyngton, a to sprawia, że ceny marihuany będą bardziej konkurencyjne.
 • Hrabstwa w południowej części Waszyngtonu wykazały spadek sprzedaży marihuany, ponieważ mieszkańcy Oregonu mogą już kupić marihuanę legalnie w swoim stanie.
 • Oregon szybciej zezwolił na otwarcie sklepów z marihuaną w głównych ośrodkach zaludnienia.

Raport dostarczył informacji na temat tego, ile dolarów trafi do stanu Oregon. W raporcie oszacowano, że do 2019 roku stan zarobi około 210 milionów dolarów.

Szacuje się, że 84 miliony dolarów mogą trafić do systemu szkolnictwa, 42 miliony dolarów na rzecz organów zdrowia, 31 milionów na policje stanową, 21 milionów dolarów trafi do miast, a ostatnie 21 milionów dolarów zostanie przeznaczone na rzecz egzekwowania prawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Fenix Titanium PRO+ 420VAPE

  Original price was: 449 zł.Current price is: 399 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja!

  VENTY – Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1999 zł.Current price is: 1649 zł.

Mogą Cię zainteresować