- Reklama -
Banner

Oregon: Po legalizacji wzrosła konsumpcja marihuany, ale spadło użycie alkoholu i papierosów

Naukowcy ze stanu Oregon przeprowadzili badania dotyczące skutków legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych na spożywanie alkoholu i palenie papierosów wśród studentów na kampusach szkolnych.

Po ostatniej legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych w stanie Oregon, naukowcy przeprowadzili szereg badań związanych z wpływem legalizacji na populację.

Wielu zwolenników konopi indyjskich zwraca uwagę na fakt, że konsumpcja marihuany często obniża spożycie innych substancji, takich jak alkohol i tytoń. Teraz wiemy, że to prawda, ponieważ naukowcy z Oregonu znaleźli silne związki między tymi substancjami.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

“Wygląda na to, że legalizacja ma wpływ na użycie tych substancji, ale istnieją pewne różnice w wynikach, które wymagają dalszych badań” – powiedział główny autor badań, David Kerr, profesor nadzwyczajny w School of Psychological Science w OSU’s College of Liberal Arts.

Badanie nosi nazwę: “Zmiany wśród studentów, w używaniu marihuany, alkoholu i papierosów po legalizacji marihuany rekreacyjnej w stanie Oregon“. Badania zostały przeprowadzone przez naukowców z Oregon State University, Davida C. R. Kerra, Harolda Bae, Sandi Phibbs i Adama C. Kern.

Zgodnie z ich ustaleniami:

W połączonych trendach czasowych, wskaźniki 30-dniowego używania papierosów spadły z z 12,9 do 8,6% i każdego ciężkiego spożywania alkoholu z 55,4 do 47,9%.

Naukowcy z Uniwersytetu Stanowego w Oregonie wskazali również, że od 2015 r. wskaźniki używania marihuany wzrosły na sześciu z siedmiu uniwersytetów, jednak jest to trend w całych Stanach Zjednoczonych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować