- Reklama -
Banner

Oregon: Pierwsza wystawa marihuany w Stanach Zjednoczonych

Spis treści

Dziewięć roślin konopi indyjskich zostało zaprezentowanych na pierwszej wystawie marihuany zorganizowanej w Stanach Zjednoczonych. Rośliny można podziwiać na State Fair Oregon w stanie Oregon dwa lata po tym, jak marihuana do celów rekreacyjnych została zalegalizowana w tym stanie.

Organizator imprezy – The Oregon Cannabis Business Council stwierdził, że po raz pierwszy konopie zostały zaprezentowane na targach w Stanach Zjednoczonych.

W ubiegłym roku grupa miała tylko stoisko informacyjne na targach i nie usłyszeli żadnych skarg, co pozwoliło im pójść o krok dalej i zaprezentować żywe rośliny.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

article urn publicid ap.org 8dc691811e2c41ed947d9b74aa20e56f 4rGeiW08UW3be9bf0230082abb77

Rośliny znajdujące się na wystawie nie są tam z przypadku. Zostały one wybrane przez sędziów na zawodach w ostatni weekend, którzy wybrali zwycięzców w trzech kategoriach: indica, sativa i hybrydy.

Cała wystawa znajduje się w przezroczystym namiocie, jednak do środka mogą wejść tylko osoby powyżej 21 roku życia. Żadna z roślin jednak nie ma kwiatów, w których drzemie cała moc konopi indyjskich.

To dlatego, że Oregon Liquor Control Commision, która reguluje działalność branży rekreacyjnej marihuany, wciąż finalizuje przepisy dla nowej branży i obecnie niedozwolone jest transportowanie kwitnących roślin, powiedział Donald Morse, dyrektor Oregon Cannabis Business Council.

Hodowcy marihuany oczekują na zmianę tych przepisów w 2017 roku i mają nadzieję, że rośliny z kwitnącymi kwiatami będą mogły się znaleźć na targach latem przyszłego roku.

article urn publicid ap.org 8dc691811e2c41ed947d9b74aa20e56f euQulucw13b2cb176c3ef969449

Wyborcy stanu Oregon przegłosowali legalizację marihuany do celów rekreacyjnych w listopadzie 2014 roku. Rok wcześniej zdecydowali o legalizacji medycznej marihuany.

Przewidywane przychody ze sprzedaży marihuany do celów rekreacyjnych do końca 2017 roku zostały “delikatnie zaniżone”.  Przed legalizacją, Oregon Liquor Control Commission przewidywał, że w ciągu dwóch lat stan zarobi 18,4mln dolarów.

Jednak tylko w ciągu pierwszych sześciu miesięcy sprzedaży legalnej marihuany do celów rekreacyjnych w stanie Oregon, stan zarobił już ponad 25.5 milionów dolarów co sugeruje, że do końca roku stan Oregon zarobi ponad 50 milionów dolarów z wpływów podatkowych.

Zobacz też

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • ActiTube EXTRA SLIM Full Flavour – Aktywne filtry węglowe 6 mm 50 szt

  29 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Fenix Titanium waporyzator do suszu z tytanową komorą

  349 
 • Auto Amnesia XXL – automatyczne nasiona marihuany dające duże plony

  25 
 • Integra Boost 62% regulator wilgotności suszu 8 g

Mogą Cię zainteresować