- Reklama -
Banner

Nowy plan legalizacji marihuany w Luksemburgu przewiduje uprawę 4 roślin w domu

Pilotażowy projekt legalizacji marihuany w Luksemburgu ma zostać przedstawiony w “odpowiednim czasie” Radzie Rządowej, zgodnie z wypowiedzią Paulette Lenert. W wywiadzie dla stacji RTL minister zdrowia powiedziała, że kontrolowana sprzedaż marihuany prawdopodobnie będzie się opierać na niedawno opublikowanym modelu niemieckim, aby nie naruszać międzynarodowych przepisów.

Lenert jest optymistką i uważa, że rząd wkrótce będzie w stanie przedstawić aktualizacje koncepcji Radzie Rządowej. Celem projektu jest udowodnienie, że istnieją inne podejścia do marihuany, które dają lepsze wyniki niż obecna polityka kryminalizująca konsumentów, która nie przynosi skutków. Lenert odmówiła potwierdzenia, czy projekt ustawy dotyczącej legalizacji marihuany ma szanse zostać przedstawiony przed wyborami parlamentarnymi.

Poprawki do uprawy w domu

W toku są prace nad poprawkami dotyczącymi możliwości uprawy w domu, a Ministerstwo Sprawiedliwości obecnie pracuje nad poprawkami do projektu ustawy, po czterech formalnych zastrzeżeniach zgłoszonych przez Radę Stanu w zeszłym miesiącu.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

Ustawa będzie dążyć do zalegalizowania określonej ilości marihuany na własny użytek i legalnej uprawy czterech roślin w domu. Koalicja rządowa zobowiązała się zapewnić, że pierwsza faza planowanej legalizacji zostanie poddana pod głosowanie przed październikowymi wyborami, ale to wyścig z czasem.

W czerwcu 2022 r. minister sprawiedliwości Sam Tanson przedstawił projekt ustawy, który był pierwszym krokiem na drodze do legalizacji marihuany. Zgodnie z planem rządowym dorośli mogliby uprawiać z nasion do czterech roślin konopi indyjskich na gospodarstwo domowe.

Luksemburg czeka na dalsze kroki Niemiec

Lenert potwierdziła, że rząd konsultuje się z innymi krajami w tej sprawie, a ostatnie ogłoszenie Niemiec, które idą na czele w zakresie legalizacji, są korzystne dla Luksemburgu dodała.

We środę niemieckie ministerstwa zdrowia i rolnictwa przedstawiły złagodzony plan legalizacji marihuany. Po rozmowach z Komisją Europejską rząd niemiecki zmienił swoje plany dotyczące pełnej legalizacji marihuany. W ramach pierwszej fazy, dozwolone będzie uprawianie maksymalnie trzech roślin w domu. Dodatkowo, będą tworzone “kluby konopne”, które będą mogły dostarczać swoim członkom niewielkie ilości marihuany.

Wreszcie, posiadanie do 25 gramów marihuany zostanie zdekryminalizowane. Kontrolowana sprzedaż marihuany w ramach projektu pilotażowego będzie możliwa tylko w wybranych regionach.

Czechy nie zwalniają tempa

Republika Czeska planuje wprowadzenie nowych regulacji dotyczących rynku konopi, co pozwoli na legalną uprawę, dystrybucję i zakup do 150 gramów marihuany miesięcznie w celach rekreacyjnych.

Konsumenci i producenci będą musieli się rejestrować, a sprzedawcy zapłacą roczne opłaty licencyjne, co przyczyni się do zwiększenia wpływów podatkowych do budżetu państwa.

Projekt legalizacji marihuany w Czechach ma na celu lepszą ochronę konsumentów i większą kontrolę jakości i ilości konopi na rynku. Obecnie posiadanie konopi do celów osobistych jest zdekryminalizowane, jednak sprzedaż i dystrybucja pozostają nielegalne. Wprowadzenie nowych regulacji ma na celu rozwiązanie tego problemu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 

Mogą Cię zainteresować