- Reklama -
Banner

Nowy Jork ma nadwyżkę marihuany wynoszącą 150 ton. Co z nią zrobić?

Komunikat o zakazie palenia marihuany w miejscach publicznych pojawił się na Times Square po nowo zliberalizowanych przepisach dotyczących konopi indyjskich. Legalizacja marihuany w Nowym Jorku spowodowała również boom na uprawy konopi indyjskich w północnej części stanu, gdzie podczas pierwszych zbiorów wyprodukowano 150 000 kilogramów marihuany o wartości 250 milionów dolarów.

Do tej pory otwarto tylko kilka aptek licencjonowanych przez stan, które uzupełniają ofertę setek sklepów detalicznych z marihuaną, usług dostaw konopi do domu oraz tych, które oferują swoje produkty w parkach i na rogach ulic w całym mieście.

Ze względu na wszechobecny zapach i rozpowszechnioną sprzedaż marihuany, burmistrz Eric Adams chce wzmocnić wysiłki w walce z nielicencjonowanymi dystrybutorami. W jednym przypadku autobus szkolny przerobiony na jeżdżący kiosk z marihuaną został zatrzymany w pobliżu Rockaway Beach.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

W grę wchodzą duże pieniądze. Od marca 2022 roku stany, w których marihuana jest legalnie uprawiana i sprzedawana, odnotowały łącznie 11,2 miliarda dolarów wpływów podatkowych z legalnej sprzedaży marihuany dla dorosłych. Legalny rynek marihuany w całych Stanach Zjednoczonych może osiągnąć 66 miliardów dolarów do 2025 roku.

„Musimy skupić się na marihuanie” – powiedział Adams w zeszłym tygodniu w ratuszu w jednej z serii przemówień, w której wyraził zaniepokojenie, że nielegalne sklepy sprzedają nieuregulowane i nietestowane produkty z konopi indyjskich, które mogą przyciągać nieletnich. „Nie możemy pozwolić, aby ludzie kpili z naszego systemu”.

Ten „system” ma na celu promowanie sprawiedliwości społecznej, ale krytycy twierdzą, że legalny rynek jest obciążony pozwoleniami, licencjami, podatkami i regulacjami, które pomimo możliwości aresztowania i konfiskaty prawie nie utrudniają długoterminowego nielegalnego handlu.

Zgodnie z zasadami opracowanymi przez poprzedniego burmistrza, Billa de Blasio, nowojorskie Office of Cannabis Management faworyzuje hodowców i apteki prowadzone przez członków społeczności nieproporcjonalnie dotkniętych dziesięcioleciami prohibicji, stuletnim okresem, który Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich opisuje jako „wojnę rasistowską”.

W ciągu ostatnich 30 lat czarni nowojorczycy byli 15 razy bardziej narażeni na aresztowania za marihuanę niż biali nowojorczycy” – mówi zarząd. „W przypadku Latynosów było to 8 razy bardziej prawdopodobne”. Dlatego większość przyznanych do tej pory licencji została przyznana osobom czarnoskórym i Latynosom.

Ale problemem jest fakt, że Nowy Jork wydał znacznie więcej licencji na uprawę marihuany, niż na jej sprzedaż, tworząc sporą nadwyżkę niesprzedanych konopi.

Jedna z upraw marihuany w Nowym Jorku – Hudson Cannabis Melany Dobson – ma 1225 kilogramów kwiatów zebranych w pojemnikach do przechowywania w oczekiwaniu na certyfikat od jednego z pięciu państwowych laboratoriów testowych. Ich wartość rynkowa na rynku hurtowym wynosi około 600 dolarów za kilogram, a łączna wartość zapasów wynosi 800 000 dolarów.

Ale ceny hurtowe w Nowym Jorku spadają, podobnie jak w całych Stanach Zjednoczonych, gdzie wielu hodowców zbankrutowało, a rząd federalny w Waszyngtonie stoi w miejscu i jest sparaliżowany politycznymi sporami dotyczącymi pełnej legalizacji.

Zapasy marihuany w innych stanach

Kalifornia

Kalifornia to trzeci co do wielkości producent z 577 tonami zapasów. Stanowe organy podatkowe twierdzą, że w 2022 r. klienci kupili legalne produkty z konopi o wartości 5,3 mld USD, co stanowi 8% spadek w porównaniu z rokiem poprzednim i pierwszy spadek od czasu zalegalizowania sprzedaży konopi indyjskich w 2018 r. Branża boryka się z kilkoma przeciwnościami, w tym z konkurencją ze strony rozwijającego się nielegalnego rynku, opóźnieniami w udzielaniu licencji i załamaniem cen hurtowych.

Kansas

Stan Kansas sprzeciwia się legalizacji i utrzymuje kary za posiadanie i handel. W 2015 roku 10 szeryfów z Kansas pozwało sąsiednie Kolorado, twierdząc, że stanowa legalizacja marihuany stanowi nadmierne obciążenie dla organów ścigania ze stanu Kansas, ale Amerykański sąd najwyższy odmówił rozpatrzenia tej sprawy. W grudniu Kansas ponownie znalazło się w centrum uwagi po tym, jak policja wystawiła pacjentowi choremu na raka mandat za używanie marihuany w celu złagodzenia objawów choroby.

Kolorado

Gigant produkcyjny z zapasami wynoszącymi 623 ton. W zeszłym tygodniu Denver wydało licencję na swój pierwszy autobus konsumpcyjny z licencją na sprzedaż marihuany, oferujący transfery na lotnisko. Sprzedaż marihuany w Kolorado spadła w zeszłym roku o 20% do 1,8 miliarda dolarów, a branża znajduje się na celowniku debaty na temat posiadania broni. Licencjonowani pacjenci używający marihuany do celów medycznych nie mogą posiadać broni palnej zgodnie z prawem federalnym. Ale sędzia federalny w Oklahomie orzekł, że zakaz jest niezgodny z konstytucją.

Oregon

Stan Oregon to kolejny gigant z zapasami marihuany na poziomie 614 ton, ale w zeszłym tygodniu Oregon Liquor & Cannabis Commission stwierdziło, że branża marihuany rekreacyjnej znajduje się w „najsłabszej” sytuacji ekonomicznej od 2016 r. Popyt spada, a zbiory z upraw marihuany indoor kosztowały w 2020 r. 1000 dolarów za kilogram, w porównaniu do 214 dolarów za kilogram marihuany uprawianej na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 

Mogą Cię zainteresować