- Reklama -
Banner

Nowy Jork: Pierwsze licencje na sprzedaż marihuany trafią do skazanych za konopie

Pierwsza runda wydawania licencji na detaliczną sprzedaż konopi indyjskich w Nowym Jorku ma trafić do osób z wyrokami karnymi związanymi z marihuaną, aby pomóc w zbudowaniu stanowego rynku rekreacyjnego. Stanowe biuro zarządzania konopiami indyjskimi opublikowało w środę propozycję przepisów dotyczących detalicznego rynku konopi indyjskich.

Pierwsze licencje na detaliczną sprzedaż marihuany mają zostać zarezerwowane dla osób, które zostały skazane za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi w stanie Nowy Jork przed 31 marca 2021 r., kiedy to weszły w życie nowojorskie przepisy dotyczące używania marihuany przez dorosłych.

Dotyczy to również osób, których rodzic, opiekun prawny, dziecko, małżonek lub pozostający na utrzymaniu został skazany za przestępstwo związane z konopiami indyjskimi.

Rada Kontroli Konopnej Stanu Nowy Jork jednogłośnie głosowała za wprowadzeniem przepisów w czwartek. Projekt nowych regulacji zostanie opublikowany i udostępniony do publicznej dyskusji przez 60 dni.

Rekordy aresztowań za niewielkie ilości marihuany

Posiadanie niewielkich ilości marihuany jest najczęstszym powodem aresztowań w USA, a Nowy Jork był „stolicą aresztowań za marihuanę”. Do tej pory ponad 800 000 osób w Nowym Jorku było aresztowanych za posiadanie niewielkich ilości. Większość spraw dotyczyła czarnoskórych i Latynosów, którzy odpowiadali za prawie 90 procent aresztowań, pomimo podobnych wskaźników używania jak osoby białe.

Legalizacja marihuany musi naprawić te szkody: jeśli ucierpiałeś jako pierwszy, powinieneś odnieść korzyści jako pierwszy” – twierdzi Kassandra Frederique, dyrektor wykonawczy Drug Policy Alliance.

Branża konopna w Nowym Jorku szuka doświadczonych graczy

Raport New York Times’a zawiera komentarze Chrisa Alexandra, dyrektora wykonawczego nowojorskiego Office of Cannabis Management, mówiącego, że oczekuje, iż od 100 do 200 licencji zostanie wydanych osobom skazanym za przestępstwa związane z marihuaną, zanim marihuana zostanie zalegalizowana.

Regulacje opracowane przez Radę Kontroli Konopi indyjskich będą traktować priorytetowo lokalnych rolników i przedsiębiorców, tworząc miejsca pracy i możliwości dla społeczności, które zostały pominięte i pozostawione w tyle” – dodał w oświadczeniu Chris Alexandra.

Chociaż nowojorskie prawo dotyczące konopi zezwala na rozpoczęcie sprzedaży detalicznej w tym roku, to przepisy są wciąż opracowywane. Wcześniejsze raporty sugerowały, że pierwsze licencje zostaną wydane dopiero w 2023 roku. Rząd zaproponował również stworzenie funduszu na wsparcie zmarginalizowanych wnioskodawców w zakładaniu firm konopnych.

- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • X-MAX V3 Pro

  339 
 • PAX Plus

  PAX Plus

  1179 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 
 • Promocja! X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  X-MAX Starry 3.0 Vaporizer

  289 

Mogą Cię zainteresować