- Reklama -
Banner

Pierwsza uprawa marihuany w Nowym Jorku jest już gotowa do sprzedaży

W stanie Nowy Jork legalizacja marihuany została wprowadzona w kwietniu 2021 roku. Wprawdzie perspektywie zalegalizowania marihuany sprzeciwiało się wiele środowisk (między innymi stowarzyszenia skupiające rodziców, Amerykańskie Stowarzyszenie Lekarzy oraz niektóre środowiska policyjne), ale w tej chwili konopie indyjskie są już mocno w tej części USA odczarowane i można ich swobodnie używać.

Potwierdzeniem wstępnej legalizacji marihuany jest pierwsza w Nowym Jorku uprawa, gdzie rośliny konopi indyjskich są przetwarzane pod sprzedaż rekreacyjnej marihuany dorosłym.

Legalizacja marihuany w Nowym Jorku

Zanim nastąpiła legalizacja marihuany, mieszkańcy stanu Nowy Jork byli za przestępstwa narkotykowe mocno karani. W środę, 1 kwietnia 2021 roku można uznać za przełomowy dzień w tej kwestii, bo dokładnie wtedy prawo umożliwiło, żeby dorośli mieszkańcy stanu mogli palić rekreacyjną marihuanę.

- Reklama -
PsyloShop - sklep z growkitami grzybów psylocybinowych

To historyczny dzień w Nowym Jorku, naprawiający krzywdy przeszłości i kładący kres surowym wyrokom więzienia. Stwarza branżę, która rozwinie gospodarkę Imperialnego Stanu (Nowego Jorku) i nada priorytet społecznościom zmarginalizowanym, tak aby te, które ucierpiały najbardziej, były pierwszymi, które zaczerpną z tego korzyści – skomentował wówczas gubernator stanu Nowy Jork Andrew Cuomo.

Nie została jednak wówczas uregulowana dystrybucja konopi indyjskich. Niezależnie od tego, pierwszą uprawę roślin uruchomiono zanim nastąpił pełny proces regulacji przepisów. Farma Pura Hepworth na początku sprzedaż marihuany mogła dedykować tylko tym stanom w kraju, gdzie używka jest legalna. Od początku hodowcy liczyli jednak na to, że będą mogli swobodnie dystrybuować konopie indyjskie, jak również nasiona marihuany.

Przełomowy był 29 grudnia 2022 roku, kiedy to nastąpiło umocnienie stosownych przepisów. To w tym dniu rozpoczęła się sprzedaż marihuany dorosłym osobom w wieku 21 lat. Mogą one również posiadać do trzech uncji konopi indyjskich oraz do 24 gramów koncentratu konopi. Sprzedaż marihuany osobom dorosłym w celach rekreacyjnych prawo stanowe w Nowym Jorku dopuszcza poprzez system licencjonowania – czyli za pośrednictwem autoryzowanych dystrybutorów.

Pierwsza legalna sprzedaż marihuany dla dorosłych jest historycznym kamieniem milowym w nowojorskim przemyśle konopnym – powiedziała w komunikacie prasowym gubernator Nowego Jorku Kathy Hochul.

Zbiory konopi gotowe do użytku rekreacyjnego

Zręczne ręce tuzina robotników, głównie pochodzenia latynoamerykańskiego, wybierają jeden po drugim, zazwyczaj te największe pąki marihuany, które przesuwają się przed ich oczami wzdłuż przenośnika taśmowego, który kończy się małym wodospadem konopi, który wpada do pudełka z resztą kwiaty rośliny.

Tak wygląda praca w Farma Pura Hepworth zlokalizowanej w Nowym Jorku.
Dzięki możliwości sprzedaży marihuany w stanie Nowy Jork Pura Hepworth może w końcu dystrybuować konopie indyjskie na rynku stanowym. Nowy Jork jest szesnastym stanem w USA, w którym wprowadzono ustawę legalizującą używanie oraz sprzedaż konopi indyjskich.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Growkit APE

  Growkit APE Full Auto – PsyloShop.pl

  189 
 • Bongo gigant 90cm

  Bongo Gigant 90 cm / 4 mm

  279 
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować