- Reklama - Susz konopny CBD Cannabis Light

Nowa definicja marihuany?

Naukowcy sugerują, że znane podgatunki takie jak indica i sativa są błędnie określone i, że powinniśmy się dostosować do “zaktualizowanego systemu nazewnictwa”.

nowa-definicja-marihuany
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

W 2014 roku podczas spotkania Międzynarodowego Towarzystwa Badań nad Kannabinoidami, dr John McPartlanda zaproponował, że “Sativa” powinna się nazywać indica;” “Indica” powinna nazywać się Afghanica; i “Ruderalis” powinna mieć nadaną nazwę sativa.

Trzy główne podgatunki Cannabis, które są zwykle rozróżniane to sativa, indica i ruderalis. Wyższe rośliny o wąskich liściach i sativa, a niskie, krępe rośliny o szerokich liściach i gęstych topach nazywamy indica. Ich efekty psychoaktywne i lecznicze są różne; sativa zapewnia bardziej energetyczny haj, a indica wprawia w stan letargu. Ruderalis jest dziką, niewielką odmianą konopi, która produkuje mniejsze i mniej liczne liście, jak również ma mniejsze stężenie THC.

Mapka pokazująca, w którą stronę rozprzestrzeniały się gatunki indica i sativa
Mapka pokazująca, w którą stronę rozprzestrzeniały się gatunki indica i sativa

McPartlanda proponje nam nowe nazewnictwo; wyrzucenie ruderalis i wprowadzenie afghanica. Sugeruje on, że wcześniejsze badania błędnie określiły rośliny indica, które powinny nazywać się afghanica.

Przez wieki garstka taksonomów próbowała zmienić nazwy i definicje konopi. Niektórzy naukowcy mówią, że indica jest podgatunkiem Cannabis Sativa, a inni próbowali stworzyć jeszcze więcej podgatunków, takie jak chinensis (z Chin).

- Reklama - Cannabis Light logo

Botanicy odkryli również, że rośliny na południe od szerokości geograficznej  30° miały wyższy poziom THC, niż te położone bardziej na północ.

Pomysł McPartlanda powoduje niepotrzebne zamieszanie wokół kwestii nazewnictwa, ponieważ stare nazwy funkcjonują od 1785 roku, jednak życzymy mu wytrwałości i dalszych rozważań w tej sprawie.

cannabis-ruderalis
Od lewej: Cannabis Sativa, Cannabis Indica, Ruderalis.
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -