- Reklama -
Banner

Czy marihuana sprawi, że będziesz lepszym sportowcem?

Nieważne, czy jesteś maratończykiem, okazjonalnym biegaczem lub jakimkolwiek innym sportowcem, wielu naukowców uważa, że marihuana może zapewnić wiele korzyści na wielu poziomach.

Przeciwbólowe i zmniejszające nudności właściwości marihuany mogą sprawić, że może się ona wydać szczególnie korzystna podczas biegów długodystansowych i innych sportach opartych na wytrzymałości, podczas których często występują skurcze żołądka i intensywne bóle stawów i mięśni. Marihuana działa również jako środek rozszerzający oskrzela, zwiększając przepływ powietrza do płuc.

“W naszych mózgach mamy receptory kannabinoidowe i kiedy THC uderza w te receptory, to uruchamia system, który zmniejsza niepokój,” powiedział profesor psychiatrii i były doradca polityki narkotykowej w administracji Obamy – Keith Humphreys.

Pozytywne działanie można również wykorzystać podczas wyciskania sztangi “na klatę” i w kolarstwie górskim.

“Badania sugerują, że kannabinoidy blokują odczuwanie bólu fizycznego” powiedział dr Lynn Webster, założyciel Lifetree Pain Clinic in Salt Lake City. Biegacze długodystansowi podczas maratonu często odczuwają nudności, które utrudniają przyjmowanie niezbędnych kalorii i składników odżywczych.

“Osoba, która wygra maraton to ktoś, kto potrafi zachować spokój zapominając o bólu i rzyganiu”, powiedziała Jenn Shelton, jedna z najlepszych ultra biegaczek w dzisiejszych czasach. “Trawka gwarantuje te wszystkie trzy rzeczy.”

Ukłon w stronę rosnącej akceptacji marihuany jako używki rekreacyjnej pokazała Światowa Agencja Antydopingowa w 2013 roku podnosząc dopuszczalny poziom THC we krwi sportowców. To w zasadzie daje zielone światło do używania marihuany podczas treningu, nie wspominając o uspokajającym i usypiającym działaniu.

 

 Zdjęcie: William Van Beckum i Hannah McCaughey

Najnowsze

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja!

  Grinder metalowy RAW 4 części średnica 56 mm

  Original price was: 99 zł.Current price is: 89 zł.
 • Promocja! Mighty Plus waporyzator do suszu Storz * Bickel

  MIGHTY+ Waporyzator Storz & Bickel

  Original price was: 1799 zł.Current price is: 1399 zł.
 • Promocja!

  Młynek OCB Premium metalowy – 4 części sitko do pyłku

  Original price was: 79 zł.Current price is: 69 zł.
 • Promocja!

  X-Max V3 PRO

  Original price was: 349 zł.Current price is: 279 zł.
 • Growkit Golden Teacher

  Growkit Golden Teacher Full Auto – PsyloShop.pl

  179 

Mogą Cię zainteresować