- Reklama -
Banner

Czy marihuana sprawi, że będziesz lepszym sportowcem?

Nieważne, czy jesteś maratończykiem, okazjonalnym biegaczem lub jakimkolwiek innym sportowcem, wielu naukowców uważa, że marihuana może zapewnić wiele korzyści na wielu poziomach.

Przeciwbólowe i zmniejszające nudności właściwości marihuany mogą sprawić, że może się ona wydać szczególnie korzystna podczas biegów długodystansowych i innych sportach opartych na wytrzymałości, podczas których często występują skurcze żołądka i intensywne bóle stawów i mięśni. Marihuana działa również jako środek rozszerzający oskrzela, zwiększając przepływ powietrza do płuc.

“W naszych mózgach mamy receptory kannabinoidowe i kiedy THC uderza w te receptory, to uruchamia system, który zmniejsza niepokój,” powiedział profesor psychiatrii i były doradca polityki narkotykowej w administracji Obamy – Keith Humphreys.

Pozytywne działanie można również wykorzystać podczas wyciskania sztangi “na klatę” i w kolarstwie górskim.

“Badania sugerują, że kannabinoidy blokują odczuwanie bólu fizycznego” powiedział dr Lynn Webster, założyciel Lifetree Pain Clinic in Salt Lake City. Biegacze długodystansowi podczas maratonu często odczuwają nudności, które utrudniają przyjmowanie niezbędnych kalorii i składników odżywczych.

“Osoba, która wygra maraton to ktoś, kto potrafi zachować spokój zapominając o bólu i rzyganiu”, powiedziała Jenn Shelton, jedna z najlepszych ultra biegaczek w dzisiejszych czasach. “Trawka gwarantuje te wszystkie trzy rzeczy.”

Ukłon w stronę rosnącej akceptacji marihuany jako używki rekreacyjnej pokazała Światowa Agencja Antydopingowa w 2013 roku podnosząc dopuszczalny poziom THC we krwi sportowców. To w zasadzie daje zielone światło do używania marihuany podczas treningu, nie wspominając o uspokajającym i usypiającym działaniu.

 

 Zdjęcie: William Van Beckum i Hannah McCaughey
- Reklama -
Banner

Wybrane dla Ciebie

- Reklama -
Banner
- Reklama -
 • Promocja! Fenix Mini Vaporizer

  Fenix Mini Vaporizer

  289 
 • Bongo Sejmówka (UFO) – Zielona / 30 cm / 5 mm

  179 
 • Bubbler - Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  Bubbler – Mini Bongo Marley Natural klasa Premium

  230 
 • Symbol zastępczy

  PAX 3 Vaporizer

  899 
 • Młynek Storz Bickel

  Volcano – Młynek do suszu

  12 

Mogą Cię zainteresować