Czy marihuana sprawi, że będziesz lepszym sportowcem?

Nieważne, czy jesteś maratończykiem, okazjonalnym biegaczem lub jakimkolwiek innym sportowcem, wielu naukowców uważa, że marihuana może zapewnić wiele korzyści na wielu poziomach.

haj-biegacza-marihuana
- Reklama - nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl

Przeciwbólowe i zmniejszające nudności właściwości marihuany mogą sprawić, że może się ona wydać szczególnie korzystna podczas biegów długodystansowych i innych sportach opartych na wytrzymałości, podczas których często występują skurcze żołądka i intensywne bóle stawów i mięśni. Marihuana działa również jako środek rozszerzający oskrzela, zwiększając przepływ powietrza do płuc.

“W naszych mózgach mamy receptory kannabinoidowe i kiedy THC uderza w te receptory, to uruchamia system, który zmniejsza niepokój,” powiedział profesor psychiatrii i były doradca polityki narkotykowej w administracji Obamy – Keith Humphreys.

Pozytywne działanie można również wykorzystać podczas wyciskania sztangi “na klatę” i w kolarstwie górskim.

“Badania sugerują, że kannabinoidy blokują odczuwanie bólu fizycznego” powiedział dr Lynn Webster, założyciel Lifetree Pain Clinic in Salt Lake City. Biegacze długodystansowi podczas maratonu często odczuwają nudności, które utrudniają przyjmowanie niezbędnych kalorii i składników odżywczych.

“Osoba, która wygra maraton to ktoś, kto potrafi zachować spokój zapominając o bólu i rzyganiu”, powiedziała Jenn Shelton, jedna z najlepszych ultra biegaczek w dzisiejszych czasach. “Trawka gwarantuje te wszystkie trzy rzeczy.”

Ukłon w stronę rosnącej akceptacji marihuany jako używki rekreacyjnej pokazała Światowa Agencja Antydopingowa w 2013 roku podnosząc dopuszczalny poziom THC we krwi sportowców. To w zasadzie daje zielone światło do używania marihuany podczas treningu, nie wspominając o uspokajającym i usypiającym działaniu.

 

 Zdjęcie: William Van Beckum i Hannah McCaughey
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze
- Reklama -Telemedika - recepta na medyczną marihuanę
Wybrane dla Ciebie
ReklamaVaporShop.pl
Mogą Cię zainteresować
- Reklama -Nasiona marihuany GanjaFarmer.com.pl
- Reklama -